Wielkopolska się rozkręca

0
880

Po długiej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną w kraju AZS Poznań zdecydował się na zorganizowanie kilku imprez sportowych. Po zawodach w żeglarstwie przyszedł czas na rywalizację studentów w siatkówce plażowej i tenisie.

Tym samym pod koniec czerwca odbyły się Akademickie Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski w siatkówce plażowej, a na początku lipca na kortach Akademickiego Związku Sportowego w Poznaniu rozegrano Akademickie Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski w tenisie. Frekwencja, jak należało się spodziewać, była niższa niż w poprzednich latach, jednak atmosfera na zawodach oraz sportowa rywalizacja pozostała bez zmian. Punktacja z obu imprez nie była wliczana do klasyfikacji generalnej ze względu na utrudnienia w działaniu klubów, ale zawodniczki i zawodnicy otrzymali indywidualne nagrody oraz medale.

AMPiW w siatkówce plażowej zostały zorganizowane na nowo wyremontowanych boiskach Piach i Podróże. Cztery boiska pozwoliły na sprawne przeprowadzenie rozegranie turnieju, a dzięki klimatowi tego miejsca można było poczuć się jak na prawdziwej plaży. W rywalizacji kobiet najlepsze okazały się studentki Politechniki Poznańskiej – Monika Gajtkowska oraz Gabriela Puławska. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajęli także reprezentanci Politechniki – Marek Subocz oraz Tymoteusz Juszczak.

Kolejną imprezą były mistrzostwa w tenisie, które od pewnego czasu znów rozgrywane są na kortach Akademickiego Związku Sportowego w Poznaniu. To właśnie tutaj w sierpniu odbędzie się jedna z niewielu, a może nawet jedyna w tym roku, międzynarodowa impreza tenisowa w Polsce – TALEX OPEN. W AMPiW gościnnie wystąpiła zawodniczka sekcji tenisowej AZS Poznań, studiująca na co dzień za granicą – Elżbieta Iwaniuk i to właśnie ona w finale pokonała Annę Szulc z Politechniki Poznańskiej. Wśród mężczyzn po raz drugi w tym roku akademickim wygrał Nikita Mikhailov, student… Politechniki Poznańskiej. Po zaciętym meczu wygrał z Filipem Cieślą z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Sponsorem zawodów akademickich jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Cykl zawodów w Wielkopolsce wspiera także Miasto Poznań. Od wielu sezonów AZS Poznań może liczyć na pomoc ze strony obu instytucji. Nagrody rzeczowe dla zawodników zapewnia niezastąpiony Dom Wydawniczy Rebis, który rozwija czytelnictwo wśród młodzieży akademickiej.

Jak przyznają organizatorzy AMPiW – Wszyscy jesteśmy spragnieni sportowych wrażeń i mamy nadzieję, że po okresie wakacyjnym bez przeszkód wystartują Akademickie Mistrzostwa Polski, a nasze regionalne imprezy będą mogły odbywać się zgodnie z planem.

Tekst: Tobiasz Nowacki

Foto: OŚ AZS Poznań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj