Wielkie futsaLOVE serca

0
391

Dzień pełen sportowych wrażeń zafundowali zielonogórscy futsaliści podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od poranka rywalizowali żacy i orlicy, a wieczorem na parkiecie pojawili się seniorzy, którzy rozegrali derbowy mecz na szczycie drugiej ligi.

Rywalizacja najmłodszych toczyła się w przyjacielskiej atmosferze. Wychowankowie Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego grali systemem „każdy z każdym” po dziesięć lub osiem minut, w zależności od kategorii wiekowej. Na trybunach zasiadali rodzice oraz znajomi, którzy przygotowali niezwykłe smakołyki. Wszyscy zgromadzeni w hali z przyjemnością poddali się konsumpcji, zapełniając jednocześnie puszkę WOŚP.

O godzinie 17:00 rozpoczął się wyczekiwany pojedynek II ligi futsalu. W derbach Miasta Zielona Góra zmierzyli się niepokonany dotąd PKM Zachód Persa AZS UZ i wicelider tabeli Drzonkowianka PKM Zachód Racula. Choć starcie nosiło miano „meczu na szczycie” to na parkiecie panowała przyjacielska atmosfera. Akademicy pewnie pokonali rywala, zwyciężając 10:4.

Poza boiskowymi atrakcjami, zespoły przygotowały wspólną, niecodzienną aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez cały tydzień (do 19.01 do godziny 16:00) można wziąć udział w licytacji pakietu marzeń prawdziwego kibica. Zwycięzca będzie mógł cofnąć się do czasów studenckich, wyjeżdżając na półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu z reprezentacją UZ, który odbędzie się w Katowicach w dniach 30.01-02.02.2020r. To nie wszystko! W puli znajduje się również prowadzenie w roli trenera zespołu seniorów Drzonkowianki w dowolnie wybranym meczu klasy okręgowej, rozgrywanym na boisku w Zielonej Górze.

Szczegóły i licytacja dostępne tutaj

Zielonogórscy futsaliści po raz kolejny udowadniają, że lubią nieść pomoc potrzebującym. Jeszcze przed nowym rokiem odwiedzili Domy Dziecka w Świebodzinie i Żarach, wręczając dzieciom świąteczne paczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here