Już w niedzielę, 10 września wystartuje nabór do trzeciej edycji turnieju Łączy nas Niepodległa. Tegoroczna odsłona święta szczypiorniaka zakłada udział aż 100 zespołów z całej Polski, które rywalizować będą w 10 kategoriach. To największy ogólnopolski turniej piłki ręcznej!

Pierwsza i druga edycja cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Pilotażowy turniej, realizowany w 2021 roku podzielony był na dwie części. Impreza odbywała się w Gdańsku (5-7.11.2021) w kategoriach juniorka młodsza/junior młodszy oraz tydzień później w Warszawie w kategoriach młodziczka/młodzik. W pierwszej edycji udział wzięły 32 ekipy Druga odsłona projektu rozgrywana była w Warszawie już w 8 kategoriach wiekowych. W dniach 18-20.11.2022r. do stolicy przyjechały 52 zespoły.

Nowa edycja powiększa się o dwie dodatkowe kategorie. Prócz juniorek, juniorów, juniorek młodszych, juniorów młodszych, młodziczek, młodzików, dziewcząt i chłopców do Warszawy mogą czuć się zaproszone jeszcze młodsi adepci. W trzeciej edycji wystartują dzieci w kategorii dziewczęta młodsze i chłopcy młodsi (2013 i młodsze).

Akademicki Związek Sportowy pokrywa koszty uczestnictwa oraz koszty związane z organizacją zawodów zakwalifikowanym zespołom. Dla klubów z miejscowości oddalonych o 100 i więcej km od Warszawy organizator pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia 12 zawodniczek / zawodników i jednego trenera. Dla zespołów z Warszawy i miejscowości oddalonych o mniej niż 100 km od Warszawy organizator zapewnia obiady w sobotę i niedzielę dla 12 zawodniczek / zawodników i jednego trenera.

Klub może zgłosić maksymalnie 1 zespół w każdej kategorii. Planuje się, że każda ekipa rozegra 5-6 spotkań. Czas gry uzależniony jest od kategorii wiekowej. Mecze najmłodszych trwać będą 1×18 minut, natomiast zespoły juniorskie rywalizować będą w czasie 1×26 minut.

Wszystkie szczegóły związane z turniejem dostępne w komunikacie załączonym poniżej

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem elektronicznego formularza od 10.09.2023r. (godzina 10:00) do dnia 12.09.2023r. lub do wyczerpania miejsc. Informacja o zakwalifikowaniu do udziału zostanie przekazana do dnia 20.09.2023r.

Kliknij tutaj, aby dokonać zgłoszenia zespołu.

Organizatorem turnieju jest Akademicki Związek Sportowy. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

grafika: Ewa Milun-Walczak / MILUNA

Załączniki:

1. Komunikat organizacyjny