Walka o finał ponownie w Krakowie

0
798

Akademickie Mistrzostwa Polski czas start! Cykl rozgrywek w 2021 roku rozpocznie się od turniejów półfinałowych w futsalu kobiet.

Już w najbliższy piątek początek rywalizacji futsalistek w ramach turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski w strefie B. Reprezentacje uczelni z południowej części Polski kolejny raz zawitają do stolicy Małopolski, aby powalczyć o awans do finału.

Hale Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Szkoły Aspirantów PSP, na których zostaną rozegrane mecze AMP, z pewnością będą przepełnione sportowymi emocjami. Walkę o znalezienie się w najlepszej ósemce, która uzyska prawo do gry w finale, stoczy siedemnaście zespołów. Na krakowskich parkietach w ciągu trzech dni rozegranych zostanie 40 meczów. Rywalizacja z pewnością będzie zacięta, bowiem w tegorocznych zmaganiach weźmie udział aż sześć z ośmiu drużyn, które awansowały do finału w ubiegłym sezonie. Zwyciężczyniami poprzedniego turnieju półfinałowego okazały się gospodynie – AZS UEK Kraków. Czy w tym roku również uda im się stanąć na najwyższym stopniu podium? O cele na najbliższe dni zapytaliśmy Sandrę Juszczak – kapitan drużyny ekonomistek z Krakowa.

– Poprzeczka dla naszej drużyny zawieszona jest jeszcze wyżej niż rok temu, kiedy zwyciężyłyśmy w półfinale AMP na południu. Naszym celem jest oczywiście powtórzenie tego wyczynu i jesteśmy bardzo zmotywowane, aby go osiągnąć. Jedyną przykrą sprawą jest brak publiczności w tym roku, bo przecież gramy u siebie. Mamy nadzieję, że mimo tego kibice będą trzymać za nas mocno kciuki. Wierzę, że mówię teraz w imieniu całej drużyny – każda z nas myślami jest już przy piątku rano i w wyobraźni stawia pierwsze kroki na hali. Skupiamy się na półfinale i damy z siebie wszystko, aby móc znaleźć się wśród najlepszych szesnastu drużyn w Polsce – zapowiada kapitan gospodarzy.

Z pewnością brak kibiców na hali będzie smutnym widokiem, jednak z uwagi na rządowe obostrzenia oraz bezpieczeństwo uczestników konieczne jest zachowanie odpowiedniego reżimu sanitarnego. Wszyscy zainteresowani będą mogli śledzić wyniki zmagań swoich drużyn na stronie internetowej, dostępna będzie również transmisja online z ostatniego dnia zmagań.

Drugi półfinał, w którym zmierzą się drużyny z północnej części Polski, odbędzie się w tym samym czasie, a w roli gospodarza ponownie wystąpi Uniwersytet Warszawski. Wszyscy czekamy w niecierpliwości na 31 stycznia, kiedy poznamy finałową szesnastkę, która o medale klasyfikacji generalnej oraz klasyfikacji typów uczelni powalczy w ostatni weekend lutego w Poznaniu.

Organizatorem półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet jest AZS UEK Kraków. Głównym sponsorem imprezy jest GRUPA LOTOS. Impreza jest dofinansowana przez Ministerstwo Sportu.

Autor: Dominika Krynicka
Zdjęcia: Piotr Malec