Tenisistki reprezentujące Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz tenisiści z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zwyciężyli w Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie. Impreza zakończyła się w Sopocie.

W finale turnieju kobiet warszawska ALK, która broniła tytułu, pokonała Uniwersytet Gdański 2:0. Z kolei w finale turnieju mężczyzn zwycięzcy z Poznania zwyciężyli reprezentację Uniwersytetu Warszawskiego, który po raz drugi z rzędu zajął drugie miejsce. Mistrzostwa odbyły się w bardzo prestiżowym miejscu – Sopot Tenis Klubie.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A.