W Łodzi ruszyły finały AMP w badmintonie. Emocje na najwyższym poziomie! [FOTO, WIDEO]

0
227

W Łodzi rozpoczął się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. Po pierwszym dniu zawodów poznaliśmy osiem zespołów, które w niedzielę powalczą o medale. A trzeba przyznać, że poziom zawodów jest naprawdę wysoki!

Warto dodać, że w tym roku zawody odbywają się w dopiero co wyremontowanej hali Centrum Sportu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. – Obiekt jest naprawdę piękny, wysoki i przestronny, co jest bardzo ważne w naszym sporcie – mówi Justyna Kozłowska-Jones z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. – Są też maty, a to również jest niezwykle istotne w profesjonalnym badmintonie. Na komfort nie możemy narzekać.

Kibice, którzy wspierają studentów w Łodzi, mogą podziwiać badminton na najwyższym poziomie. W tegorocznych finałach nie brakuje zawodników z kadry narodowej lub nawet badmintonistów z zagranicy. – Jest tutaj kilka solidnych nazwisk i drużyn, które już od początku są faworytami tych zawodów. Chodzi tutaj przede wszystkim o Politechnikę Gdańską, ale poziom całego turnieju jest naprawdę wysoki – cieszy się Michał Makowski z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Szesnaście ekip, które przyjechały na turniej, w eliminacjach, podzielono na cztery grupy, w których każdy zagrał z każdym. W niedzielę, w fazie pucharowej dowiemy się, komu przypadną medale AMP 2024 w badmintonie.

– Przyjechaliśmy do Łodzi, by wywalczyć medal. Oczywiście, chciałoby się złoty, ale każde miejsce na podium nas zadowoli. W niedzielę damy z siebie wszystko, a gra się naprawdę dobrze. Według zasady “Atmosfera Sport Zabawa”, fajnie też jest spotkać się z ludźmi z innych uczelni, zintegrować i wspólnie pobawić – mówi Joanna Krysiak z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

– Jestem na finałach już trzeci raz i wydaje mi się, że w tym roku przygotowanie zawodów stoi na najwyższym poziomie. Takiego jeszcze nie było. Dlatego tym bardziej się cieszę, że możemy tutaj rywalizować z najlepszymi, a przy okazji spotkać się ze znajomymi. A jeśli chodzi o poziom sportowy, to również jest bardzo wysoki – dodaje Bartosz Gałązka z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Co ciekawe, badmintoniści w Łodzi mogą nie tylko rywalizować na najwyższym poziomie, ale również się zintegrować. – Przygotowaliśmy dla zawodników niespodziankę, czyli spotkanie integracyjne tylko w gronie studenckim. W AMP-ach chodzi przecież też o to, żeby się dobrze poznać. Mam nadzieję, że wszyscy będą się z nami doskonale bawić – kończy Makowski.

W niedzielę rywalizacja rozpocznie się już o godz. 9, a jako pierwsi na korty wybiegną ćwierćfinaliści. Oprócz medalistów, poznamy również drużyny, które zajęły dalsze poszczególne miejsca.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.