W Łodzi ruszają AMŚ w cheerleadingu!

0
1029

Reprezentanci trzynastu krajów wystąpią w Akademickich Mistrzostwach Świata w cheerleadingu, które odbędą się w piątek i sobotę w Łodzi. Wśród nich będzie dwudziestoosobowa reprezentacja Polski.

– To świetna okazja, by zobaczyć w akcji najlepsze zespoły cheerleaders świata. Drużyny ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, czy Tajwanu prezentują poziom najwyższy z możliwych – mówi Małgorzata Wrońska, szef polskiej drużyny i jednocześnie sędzia.

Przez dwa dni od rana do późnego wieczora w hali łódzkiej Zatoki Sportu rywalizować będą ekipy z Polski, Australii, Białorusi, Kanady, Chin, Węgier, Japonii, Korei Południowej, Mongolii, Rosji, Tajlandii, Tajwanu i Stanów Zjednoczonych, które będą startować w dwóch głównych kategoriach – tanecznej i akrobatycznej.

– Co ciekawe, musieliśmy przygotować dwie różne nawierzchnie, inną do części tanecznej i inną do akrobatycznej – mówi Joanna Jagielska z AZS Politechniki Łódzkiej, który jest organizatorem imprezy. W sumie w Łodzi pokaże się ponad pięćset zawodniczek.

Polska reprezentacja wystąpi   w konkurencjach tanecznych – w drużynie freestyle pom oraz duetach freestyle pom i hip hop. – To jest inny cheerleading, niż ten, który znamy z parkietów koszykarskich, czy siatkarskich. Najbardziej widowiskowe są oczywiście występy drużynowe w konkurencji akrobatycznych. To właśnie podczas tej kategorii możemy oglądać spektakularne wyrzuty, akrobacje i piramidy. Choć, zasadniczo wszystkie kategorie są bardzo widowiskowe, również te taneczne – dodaje Wrońska.

Każdy występ oceniać będzie aż siedmiu sędziów. – Oceniane jest wszystko, czyli oczywiście technika taneczna, efekty wizualne, ale również zgranie i chemia między zawodniczkami. Ważną zasadą chearleedingu jest też to, by każdy występ był odpowiedni dla każdego widza. Zawodniczki nikogo nie mogą wprawić w zakłopotanie – mówi szefowa polskiej ekipy.

Polski zespół tworzą cheerleaderki z Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, a w duetach występują zawodniczki z Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Przypomnijmy, że w bieżącym sezonie Akademickich Mistrzostw Świata Polska dostała prawo organizacji trzech imprez. W Łodzi odbyły się już AMŚ w unihokeju, a w Białej Podlaskiej AMŚ w podnoszeniu ciężarów.

Głównym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A. Akademicką Reprezentację Polski wspiera finansowo Ministerstwo Sportu i Turystyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj