W piątek poznamy nowego akademickiego mistrza Polski w siatkówce kobiet. W turnieju finałowym, który rozpoczął się w środę w Krakowie, nie gra bowiem ubiegłoroczny zwycięzca, czyli zespół Uniwersytetu Opolskiego.

Drużyny rywalizować będą przez trzy dni w hali Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W tym roku, by minimalizować ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2, organizatorzy zdecydowali się na rozbicie turniejów o akademickie mistrzostwo Polski kobiet i mężczyzn na dwa terminy – panie zagrają teraz, a panowie rozpoczną turniej w poniedziałek.

– Dbając o zdrowie wszystkich uczestników wydarzenia, przygotowaliśmy oczywiście szereg obowiązujących zasad sanitarnych. Zgodnie z wytycznymi w hali w tym roku zabraknie kibiców – mówi Edyta Wiencek z AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem turnieju pań z imprezy wycofały się cztery drużyny, które wcześniej zapewniły sobie awans do finałowej imprezy. W tej sytuacji organizatorzy zmniejszyli liczebność grup i w każdej walczyć będą tylko trzy zespoły. Są wśród nich zwycięzcy strefowych turniejów eliminacyjnych: AWF Poznań, AWF Warszawa oraz UMCS Lublin i Śląski Uniwersytet Medyczny, które zagrają w jednej grupie.

Każda z tych ekip może się liczyć w walce o medale. W Krakowie nie ma bowiem ani jednego zespołu, który stawał na podium poprzednich AMP. W akcji zobaczymy za to tegoroczne zwyciężczynie AMP w siatkówce plażowej – Justynę Kozłowską i Weronikę Antczak, które zagrają dla UAM. Ich rywalem będzie m.in. dysponująca bardzo silnym składem warszawska ALK.

Spotkania ruszyły w środę rano. W czwartek odbędą się ćwierćfinały i mecze o miejsca 9-12. Finał zaplanowany jest w piątek o godz. 15.

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej kobiet współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu, a głównym sponsorem cyklu jest Grupa LOTOS. Organizatorem turnieju AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce kobiet

Grupa A
1. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
2. Uniwersytet Śląski w Katowicach
3. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Grupa B
1. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
2. Politechnika Rzeszowska
3. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Grupa C
1. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
2. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
3. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Grupa D
1. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
2. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
3. Uniwersytet Warszawski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here