W domu też jest NAJ. Grupa LOTOS i AZS działają aktywnie nawet w czasie narodowej kwarantanny

0
677

Mimo wielu przeciwności środowisko akademickie nie traci chęci do działania! Azetesiacy cały czas namawiają do aktywności fizycznej na różne sposoby. Kreatywności im nie brakuje, o czym świadczy choćby organizowana przez KU AZS UMCS Lublin akcja „AZS Balkon Run”. Ale także Grupa LOTOS będąca Głównym Sponsorem Akademickiego Związku Sportowego nie próżnuje w tym trudnym okresie. Właśnie rozpoczęła w mediach społecznościowych akcję #wDomuTezJestNAJ, która łączy w sobie różnorodne działania online i stanowi rozszerzenie platformy komunikacyjnej marki LOTOS „NAJ nie bierze się znikąd”. W akcji biorą udział m.in. sportowcy oraz instytucje kultury, z którymi współpracuje koncern.

Śledząc posty z hasztagiem #wDomuTezJestNAJ można bez wychodzenia z domu spotykać się m.in. ze sportowcami i artystami. W inicjatywie bierze udział kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz, polscy skoczkowie narciarscy, tenisista Hubert Hurkacz czy popularyzator nauki Tomasz Rożek. Niedługo dołączą do niej także m.in. wioślarka Agnieszka Kobus-Zawojska z AZS AWF Warszawa i tenisista Kamil Majchrzak z AZS Łódź. Polacy zostaną zaproszeni także na wydarzenia kulturalne i naukowe udostępniane online. Przewidziane są też konkursy z nagrodami, materiały wideo stworzone przez ambasadorów marki LOTOS oraz zaproszonych do akcji gości, streaming, gry online oraz platforma internetowa będąca hubem komunikacyjnym wszystkich aktywności.

Grupa LOTOS od samego początku pandemii prowadzi szereg działań nakierowanych na pomoc dla placówek medycznych i służb mundurowych. Koncern przekazał w sumie 7 mln zł na wsparcie polskiej służby zdrowia. Wspólnie ze spółką KGHM Polska Miedź, na zlecenie polskiego rządu, zorganizował też duży transport sprzętu medycznego z Chin. Ponadto, na wybranych stacjach LOTOS funkcjonariusze służb mundurowych otrzymują darmowe napoje, a 7. Pomorska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej może uzupełnić paliwo nie ponosząc żadnych kosztów. Koncern zdecydował się rozszerzyć swoje działania i wesprzeć wszystkich Polaków, którzy z powodu obecnej sytuacji pozostają w domach.

LOTOS od lat wspiera działania i wydarzenia w obszarze sportu i kultury. Jest m.in. oficjalnym sponsorem Polskiej Reprezentacji w Piłce Nożnej, Polskiego Związku Narciarskiego czy Polskiego Związku Tenisowego. Realizuje też – we współpracy z Akademią Piłkarską LG – program Piłkarska przyszłość z LOTOSEM, dedykowany najmłodszym.

Informacje o akcjach pomocowych dotyczących walki z koronawirusem można znaleźć na stronie odpowiedzialny.lotos.pl. Z kolei akcję #wDomuTeżJestNAJ można śledzić za pośrednictwem facebooka na profilu „EmocjeDoPelna”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj