Triumf UAM Poznań i Politechniki Gdańskiej

0
1712

Studentki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i studenci Politechniki Gdańskiej okazali się najlepsi w Pucharze Zarządu Głównego AZS w koszykówce 3×3.

Tegoroczną edycję imprezy rozegrano 15 czerwca na boiskach sportowych w Koziegłowach. W turnieju kobiet wszystkie miejsca na podium zajęły drużyny reprezentujące poznańskie uczelnie. Zwyciężyły koszykarki z UAM Poznań przed zespołami Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W rywalizacji mężczyzn triumfowała ekipa Politechniki Gdańskiej, która okazała się lepsza od drużyn Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Politechniki Poznańskiej.

Turniej został rozegrany zgodnie z przepisami FIBA 3×3, a dzięki współpracy ze Streetball Polska zawody przebiegały zgodnie z najwyższymi standardami obowiązującymi w tej, od niedawna, olimpijskiej dyscyplinie.

Nagrody rzeczowe dla najlepszych zespołów ufundowało wydawnictwo Rebis.