Po piątym miejscu w ubiegłym sezonie poznańskie szczypiornistki mają nowe wyzwania i ambitne cele. Plan na kolejne rozgrywki przewiduje starania o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej oraz budowę systemu szkolenia wśród dzieci i młodzieży.

Drużyna działa od siedmiu lat, w tym od czterech lat uczestniczy w rywalizacji w I lidze. Trzeci rok zespół gra w barwach Akademickiego Związku Sportowego i po raz pierwszy uzyskał wsparcie pani Ilony Potok, prezes firmy ELMEX LOGISTICS GROUP – przedsiębiorstwa zajmującego się transportem oraz działającej w branży techniki ogrodowej firmy AL-KO KOBER GROUP. Jak zwykle działalność wspiera oczywiście Miasto Poznań, którego władze przyznały drużynie środki w ramach wsparcia poznańskich zespołów ligowych.

– Bardzo się cieszę, że oprócz partnera, jakim jest Miasto Poznań, sekcja piłki ręcznej znalazła dodatkowych tak ważnych sponsorów. Jest to zespół, który pokazał się już z jak najlepszej strony w poprzednich sezonach. Z takim wsparciem można liczyć na znaczące transfery i może nawet za dwa lata powalczyć o Superligę. Ważne też, aby jak najszybciej ruszyło szkolenie dzieci i młodzieży – komentowała dyrektor Wydziału Sportu UMP, dr Ewa Bąk.

– Ubiegły sezon zespół zakończył na piątym miejscu w grupie A. Ten rok niesie ze sobą nowe wyzwania i nowe rywalki. Przygotowania do sezonu rozpoczęły się już w z końcem sierpnia, treningi trwają, pierwsze sparingi zostały rozegrane, a przed zawodniczkami weekendowy turniej, gdzie zmierzą się między innymi z przyszłymi rywalkami ligowymi – podsumowała trenerka Amelia Chmielewska.

Skład na ten sezon został odświeżony. Na parkiecie w barwach AZS wystąpią doświadczone zawodniczki pierwszo- i superligowe wraz z młodymi, ambitnymi zawodniczkami drugoligowymi. W tym sezonie drużyna, podobnie jak w poprzednim, zarówno treningi, jak i mecze ligowe rozgrywać będzie w hali  przy Szkole Podstawowej nr 72 z oddziałami dwujęzycznymi i sportowymi w Poznaniu (ul. Newtona 2).

Na środowym spotkaniu z mediami za stołem konferencyjnym zasiedli: dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania dr Ewa Bąk, Ilona Potok (Elmex) oraz Marcin Liszyński (AL-KO KOBER) – przedstawiciele sponsorów, trenerka zespołu Amelia Chmielewska, zawodniczka Laura Wosińska oraz prezes AZS Poznań Tomasz Szponder.

SEZON 2021/2022

I LIGA KOBIET GRUPA A: SPR Sambor Tczew, MTS Kwidzyn, MMKS Jutrzenka Płock, SMS ZPRP II Płock, MKS PR URBIS Gniezno, AZS Poznań, SPR Arka Gdynia, GUKS Drwęca Novar Lubicz, Bukowsko-Dopiewski KPR, KS Kościerzyna, SPR Pogoń Szczecin

SKŁAD AZS POZNAŃ: Paulina Sowa, Anna Rzeczycka, Karolina Czyż, Kamila Kaczanowska, Julia Kossakowska, Laura Wosińska, Agata Wasiak, Jagoda Ławniczak, Joanna Kiełbasiewicz, Martyna Dolacińska (przeszła z MKS PR URBIS Gniezno), Marcelina Adamczak, Julita Paliwoda, Martyna Paliwoda, Julia Sobańska, Wiktoria Niziałek, Marta Berus (wszystkie przeszły z KPR Wolsztyniak Wolsztyn)

ZMIENIŁY BARWY KLUBU / PRZESTAŁY GRAĆ: Magdalena Ziółkowska (przeszła do MKS PR URBIS Gniezno), Aleksandra Przebierała (przeszła do Bukowsko-Dopiewski KPR), Angelika Luberecka (przeszła do JKS San Jarosław), Klaudia Domaros, Anna Świtała, Julia Piątkowska (wszystkie przestały grać)