Święto sportu w Gdańsku

0
459

Święto sportu w Gdańsku! Na Sportowym Podsumowaniu Roku 2021 Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk wręczył nagrody i wyróżnienia dla swoich największych gwiazd. Po raz pierwszy w historii przyznano nagrodę „Skrzydła Sportowca”.

W Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego AZS w gdańskich Górkach Zachodnich odbyło się spotkanie podsumowujące rok 2021 w KS AZS AWFiS Gdańsk.

– Uważam, że klub z taką historią i tradycją powinien organizować tego typu wydarzenia, aby docenić swoich najlepszych sportowców, kierowników sekcji i trenerów – powiedział prezes KS AZS AWFiS Gdańsk Leszek Blanik. – To podsumowanie dobrych wyników, ale też integracja środowiska klubowego. Była to moja obietnica podczas wyborów na prezesa klubu i bardzo chciałem ją spełnić.

Podczas spotkania wręczono nagrody i gratyfikacje finansowe dla najwybitniejszych sportowców Klubu w 2021 roku. Nagrodę główną, którą sfinansował Klub Rotary Gdynia, z rąk prezydenta klubu Piotra Smykla oraz Waldemara Jaglińskiego otrzymali Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch za zdobycie ME seniorów oraz MŚ juniorów w klasie olimpijskiej 49er. Wyróżnieni za medale imprez międzynarodowych zostali również Izabela Pawlak i Anna Potrzuska (wioślarstwo) oraz Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński, Tytus Butowski, Kacper Paszek, Michał Krasodomski i Piotr Myszka (żeglarstwo). Za sukcesy wychowanków wyróżnieni zostali również trenerzy Cezariusz Piórczyk, Adam Paszek, Mateusz Hanke (żeglarstwo) oraz Michał Rychlicki (wioślarstwo).

– To bardzo miły gest ze strony Klubu. Nasze sukcesy poza dawaniem satysfakcji przynoszą korzyści finansowe – komentował jeden z laureatów nagrody głównej Jakub Sztorch. Z tego co wiem, to niewiele klubów, zwłaszcza żeglarskich, gratyfikuje w ten sposób sukcesy międzynarodowe. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni. W kolejnym roku postaramy się utrzymać nasz poziom i powalczyć o jeszcze większe sukcesy.

Po raz pierwszy w historii przyznane zostały wyróżnienia dla osób, bez których nie udałoby się odnieść największych sukcesów w historii AZS AWFiS Gdańsk, czyli złotych medali olimpijskich. Nagrodę „Skrzydła Sportowca” wręczali złoci medaliści olimpijscy Leszek Blanik oraz Adam Korol. Wśród wyróżnionych znaleźli się prof. dr hab. Janusz Czerwiński, Aleksander Drobnik, Waldemar Jagliński, Tadeusz Zakrzewski, Piotr Lubos oraz Włodzimierz Machnikowski.

– Chcemy pokazać i wyróżnić naszych partnerów. Wprowadziliśmy w życie też mój pomysł, czyli nagrodę „Skrzydła Sportowca”. To wyróżnienie dla ojców największych sukcesów w historii Klubu. To osoby, które nie zawsze były bezpośrednio związane z klubem, ale miały wydatny wpływ na złote medale olimpijskie. Mam nadzieję, że w kolejnych latach uda się kontynuować ten pomysł i nagrodzimy inne zasłużone postacie – dodał prezes Leszek Blanik.

Przekazano także wyróżnienia z Gdańskich Gal Sportu i Sportu Młodzieżowego. Podczas spotkania w Górkach Zachodnich łącznie nagrodzono 55 sportowców, kierowników sekcji, trenerów i działaczy. W Sportowym Podsumowaniu Roku nie zabrakło również miejsca na podziękowania dla Partnerów Klubu.

– Choć byśmy chcieli, nie mogliśmy zaprosić i wyróżnić wszystkich. Możliwości techniczne i sytuacja epidemiczna pozwoliły na zaproszenie ograniczonego grona uczestników. Mamy nadzieję, że w przyszłości możliwości pozwolą nam na więcej, a wydarzenia nie będą limitowane przez zewnętrzne okoliczności. Korzystając z tej okazji, na ręce kierowników sekcji składamy podziękowania wszystkim naszym członkom: trenerom, zawodnikom oraz ich rodzicom. Dziękujemy też partnerom instytucjonalnym i biznesowym – powiedział Maciej Szafran, dyrektor Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

 

Tekst: Krzysztof Gostomczyk