Aż siedem najlepszych zawodniczek biegnących w finale 100 metrów lekkoatletycznych Akademickich Mistrzostw Polski ustanowiło w sobotę rekordy życiowe. – To był najlepszy bieg od lat, aż trzynaście najlepszych zawodniczek złamało barierę dwunastu sekund – mówi prezes AZS Łódź Lech Leszczyński.

Najlepsza okazała się Magdalena Stefanowicz (AZS AWF Katowice), która wyprzedziła reprezentantki Polski Karolinę Kołeczek (UMCS Lublin) i Kamilę Cibę (AWF Poznań). – Rywalki były bardzo mocne, ale moim celem było zwycięstwo i osiągnęłam to – mówiła Stefanowicz.

Dopiero ósma w biegu finałowym była inna czołowa polska sprinterka Agata Forkasiewicz (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu). – To był mój pierwszy start w tym sezonie. Dla  mnie w tym momencie priorytetem jest ukończenie studiów, bo zostało mi już tylko kilka egzaminów i za miesiąc skończę medycynę i będę panią doktor – mówiła Forkasiewicz.

Ciekawie było też w rywalizacji mężczyzn na 100 metrów, w którym najlepszy okazał się z rekordem życiowym Bartosz Siudek (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu), wyprzedzając m.in. drugiego Przemysława Słowikowskiego (AZS AWF Katowice). – Jestem zadowolony z czasu, bo 10,47 w tym momencie sezonu jest całkiem dobry – mówił Słowikowski.

Konkurs skoku wzwyż z wynikiem 2,20 wygrał Norbert Kobielski (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy). – Mieliśmy duże problemy z wiatrem, który bardzo przeszkadzał na skoczni. W takich warunkach jestem zadowolony z wyniku – mówił.

Świetny wynik w pchnięciu kulą uzyskał Jakub Szyszkowski (AWF Katowice), który zdeklasował rywali pchając na odległość 20,99 m. To rekord życiowy młodego polskiego kulomiota. Wśród pań w kuli najlepsza była Maja Ślepowrońska (AZS AWF Warszawa).

W rzucie oszczepem mężczyzn najlepszy był Hubert Chmielak (AZS AWFiS Gdańsk), który miał blisko trzy metry przewagi nad drugim zawodnikiem. Wyniki życiowe pobiło wielu zawodników, między innymi zwycięzca rywalizacji na 800 metrów Rafał Jurczyński (Politechnika Opolska). – To był dla mnie bardzo dobry dzień. Czułem się mocny i wszystko ułożyło się tak, jak trzeba – komentował Jurczyński.

W Akademickich Mistrzostwach Polski, połączonych w tym roku z Mistrzostwami Polski AZS, wystartowało łącznie ponad 1300 zawodników, a rywalizacja zakończy się w niedzielę. Organizacja Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Łódź i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, a partnerem strategicznym imprezy jest Grupa LOTOS S.A. Patronat honorowy nad imprezą objęła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj