Startuje University Esports Masters

0
259

Esportowo-akademicki odpowiednik Ligi Mistrzów powraca z kolejną edycją! W tym roku w rozgrywkach League of Legends weźmie udział aż 20 drużyn studenckich z 14 krajów Europy. Polskę reprezentować będą drużyny Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Gdańskiej. Zespół z Krakowa przystąpi do rywalizacji jako pierwszy – swój udział w fazie grupowej rozpocznie już dziś w samo południe.

AGH, aktualni mistrzowie ERBUD University Esports – EDU, czyli ogólnopolskich rozgrywek studenckich organizowanych przez Esports Association i AZS, trafili do grupy B. KorShack, Life, Magister, CrAzY, Alchemik i TOMage wspierani przez aprila w roli trenera zmierzą się tam z ekipami z Wielkiej Brytanii, Słowacji i Irlandii. Pierwsza seria meczów już w sobotę od 12:00, a rewanże zaplanowano na tę samą porę 24 kwietnia.

Oprócz drużyny z Krakowa do turnieju zakwalifikowali się także reprezentanci Politechniki Gdańskiej. Zespół trzykrotnych finalistów rozgrywek EDU w składzie Czulaper, Pitya, Wuwua, Hery, Kołooo, ra1ndrop i takoyaki zadebiutuje w międzynarodowych zmaganiach, mierząc się ze studentami z Hiszpanii, Francji, Turcji i Holandii. Rywalizację w grupie D zobaczymy 1 i 2 maja.

Celem polskich ekip będzie awans do fazy play-off, a więc zajęcie pierwszej lub drugiej lokaty w grupach. W razie niepowodzenia istnieje jeszcze jedna możliwość gry o mistrzostwo Europy, jako że zwycięzca fazy wiosennej rozgrywek EDU weźmie udział w czerwcowym turnieju ostatniej szansy. Finałowy etap University Esports Masters 2021 zaplanowano na lipiec. Do wygrania będzie łącznie 15 tysięcy euro.

Wszystkie mecze polskich drużyn będzie można śledzić na kanale Twitch Esports Association. Zapraszamy już dziś od 12:00!