Startują AMP w badmintonie!

0
628

Jedenaście zespołów będzie rywalizowało w turnieju półfinałowym strefy północnej Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. Rozgrywki w Łodzi zaplanowano w dniach 12-14 marca 2021 roku.

Wśród zgłoszonych do turnieju zespołów znaleźli się obrońcy tytułu sprzed roku – Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz akademiccy wicemistrzowie Polski – Politechnika Gdańska. Zespoły te zajęły także dwa czołowe miejsca podczas turnieju półfinałowego w Łodzi we wrześniu ubiegłego roku i to w nich należy upatrywać faworytów do zwycięstwa.

Rozgrywki o awans do finału zaplanowano na sobotę i niedzielę. Impreza odbędzie się na hali Centrum Sportu UMedu przy ul. 6 Sierpnia. Gospodarzem zawodów jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Organizacja imprezy rangi Akademickich Mistrzostw Polski w czasie pandemii niezmiennie stanowi nie lada wyzwanie, zarówno dla działaczy, jak i zawodników.

– Do tego wydarzenia przygotowujemy się już od kilku tygodni, więc większość spraw została załatwiona. Teraz dopinamy wszystko na ostatni guzik. Warto podkreślić, że w obecnym czasie organizacja takich imprez jest odrobinę trudniejsza. Musimy pilnować limitów, czy przestrzegania reżimu sanitarnego – noszenia maseczek, dezynfekcji i zachowywania odległości. Zarówno dla nas, ale przede wszystkim dla sportowców odczuwalny jest brak kibiców. My jako organizatorzy musimy zwracać szczególną uwagę na to, aby uczestnicy AMP się nie gromadzili i postępowali zgodnie z wprowadzonymi procedurami – przyznaje prezes Klubu Uczelnianego AZS UMed Łódź Dominik Oleś.

Mimo braku kibiców i konieczności przestrzegania obostrzeń, organizatorzy są dobrej myśli i z niecierpliwością czekają na początek rywalizacji. – Jestem przekonany, że w weekend zobaczymy zawody na wysokim poziomie sportowym, które przyniosą pozytywne emocje. Będziemy się mogli poczuć jak dawniej, spotkać się z naszymi kolegami z innych uczelni, porozmawiać czy wspólnie cieszyć się z ich sukcesów. Wszystkich zapraszamy oczywiście do śledzenia strony AMP w badmintonie- Półfinał A na Facebooku, gdzie na bieżąco będą publikowane najważniejsze informacje o turnieju, a zatem wyniki, zdjęcia czy relacje – dodaje Dominik Oleś.

Zgłoszone do zawodów zespoły zostały podzielone na dwie grupy – pięciozespołową grupę A i sześciozespołową grupę B. W ramach grup uczelnie rozegrają spotkania w formule każdy z każdym. Następnie zwycięzcy grup rozegrają mecz o pierwsze miejsce, a drużyny z drugich miejsc powalczą o trzecią pozycję. Awans do turnieju finałowego otrzyma sześć najlepszych drużyn. Finałowy turniej zaplanowano na 14-16 kwietnia 2021 roku, a jego organizatorem także będzie KU AZS UMed Łódź.

– Organizacja półfinałowego turnieju AMP w badmintonie jest dla nas szczególnie ważna, bo to swego rodzaju próba generalna przed kwietniowym finałem. Cały Zarząd KU AZS UMed Łódź ochoczo włączył się do przygotowania tego wydarzenia. To pierwsza z imprez sportowych, organizowanych w tym roku przez nasz klub, więc wszyscy są „głodni” rywalizacji i sportu na najwyższym poziomie – podkreśla prezes KU AZS UMed Łódź.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS.

Uczestnicy AMP w badmintonie Półfinał A, Łódź 12-14 marca 2021 roku

Grupa A
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Politechnika Poznańska
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Uniwersytet Gdański

Grupa B
Uniwersytet Warszawski
Politechnika Gdańska
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie
Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Fot. Michael Stera