Start sezonu AMP 2022 w Łodzi

0
1219

Startują Akademickie Mistrzostwa Polski w sezonie 2022! W tym roku pierwszą imprezą cyklu AMP będzie turniej półfinałowy strefy A w futsalu kobiet. O awans do finału powalczy aż 21 zespołów.

Zawody rozpoczną się w piątek, 21 stycznia i potrwają do niedzieli, 23 stycznia. Futsalistki będą rywalizować na hali ACSD Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu” przy al. Politechniki 10 oraz w hali MOSiR Łódź przy ul. Małachowskiego 5/7.

Zgłoszone drużyny zostały podzielone na aż sześć grup. W piątek i w sobotnie przedpołudnie rozegrane zostaną mecze fazy grupowej, a następnie rozpocznie się faza play-off. Na niedzielę zaplanowano mecze o miejsca. Najlepsze zespoły uzyskają awans do turnieju finałowego AMP, który odbędzie się w dniach 26 lutego – 1 marca w Krakowie.

Przed rokiem w półfinale A w Warszawie triumfował Uniwersytet Gdański przed Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy i Uniwersytetem Łódzkim.

– Czas na AMP-y, czyli turniej na który oczekujemy cały rok! Głównym celem dla nas jest awans do finałów i zajęcie możliwie najwyższego miejsca na koniec turnieju – zapowiada Weronika Wieżynis, bramkarka AZS Uniwersytetu Gdańskiego. – Granie w Ekstralidze futsalu z pewnością dodaje nam dużo pewności siebie, ale jednocześnie wiemy, że każdy turniej rządzi się swoimi prawami. Dlatego damy z siebie wszystko jednocześnie nie lekceważąc żadnej drużyny i ciesząc się każdą minutą rozgrywek – dodaje.

Organizatorem AMP w futsalu kobiet jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej. Styczniowa impreza ma być jedną z prób generalnych przed European Universities Games, które odbędą się w Łodzi w lipcu tego roku.

– Bardzo się cieszymy, że to właśnie w Łodzi rozpocznie się teogorczny sezon Akademickich Mistrzostw Polski. Organizacja imprezy, w której weźmie aż 21 drużyn jest nie lada wyzwaniem, ale wierzę, że sobie poradzimy. Przed nami z pewnością trzy dni pełne sportowych emocji i gry na wysokim poziomie – przyznaje Adrianna Grabowska, przedstawicielka organizatora.

Szczegółowy harmonogram turnieju dostępny jest tutaj.

Głównym sponsorem cyklu Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Projekt wspiera sponsor strategiczny AZS Grupa PZU. AMP współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Uczestnicy AMP w futsalu kobiet – Półfinał A

Grupa A
1. Uniwersytet Łódzki
2. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
3. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
4. Warszawski Uniwersytet Medyczny

Grupa B
1. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
2. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
3. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
4. Politechnika Gdańska

Grupa C
1. Uniwersytet Gdański
2. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
3. Politechnika Poznańska
4. Politechnika Warszawska

Grupa D
1. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
2. Uniwersytet Warszawski
3. Politechika Łódzka

Grupa E
1. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
2. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
3. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Grupa F
1. Uniwersytet Szczeciński
2. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
3. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

Fot. Marcin Selerski