Rusza projekt „Integracyjne sekcje sportowe AZS”

0
791

Startujemy z nowym projektem integracyjnych sekcji sportowych AZS skierowanym do osób z niepełnosprawnościami. Od 19 marca jednostki AZS mogą aplikować o wsparcie realizacji zajęć w swoim regionie.

Projekt „Organizacja zajęć sekcji sportowych” zakłada szkolenie w pięciu dyscyplinach sportowych: bocci, pływaniu, goalballu, badmintonie i tenisie stołowym. Jednostki AZS mogą uzyskać wsparcie finansowe na obsługę instruktorską/trenerską, wynajem obiektów do prowadzenia zajęć oraz zakup specjalistycznego sprzętu sportowego do prowadzenia treningów.

Zadanie skierowane jest przede wszystkim do pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami, będących członkami AZS. Realizacja projektu ma wpłynąć na promocję zdrowego stylu życia oraz zwiększanie aktywności psychofizycznej i społecznej osób z niepełnosprawnościami. Celem pośrednim jest również stworzenie i przygotowanie reprezentacji jednostki AZS do udziału w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS oraz innych zawodów sportowych.

Jednostki AZS mogą aplikować o dofinansowanie do prowadzenia zajęć za pośrednictwem formularza umieszczonego tutaj do środy, 24 marca do godziny 12:00. O wsparcie w ramach programu mogą wystąpić kluby i Organizacje Środowiskowe AZS, które rozpoczynają pracę z osobami z niepełnosprawnościami, ale również jednostki od lat funkcjonujące w tej płaszczyźnie sportu.

Wielkość środków jest ograniczona. Złożenie oferty nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem do dofinansowania, jak również z przyznaniem dofinansowania we wnioskowanej wysokości. W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Wiceprezesem ZG AZS ds. sportu osób z niepełnosprawnościami – Martą Dalecką pod adresem mailowym: marta.dalecka@azs.pl.

Projekt może się odbyć dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu „Upowszechnianie Sportu Osób Niepełnosprawnych”.