Rozpoczęli z wysokiego C

0
1508

Ponad stu studentów z szesnastu uczelni w całej Polsce zainaugurowało IV edycję Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Częstochowa nie gościła jeszcze tylu uczestników zmagań w bowlingu i bilardzie!

Wśród graczy można było spotkać „stałych bywalców”, ale również wiele nowych twarzy. To szczególnie ważny element dla Adama Stępniaka – Prezesa KU AZS Politechniki Częstochowskiej – To wielka przyjemność, że po raz kolejny możemy gościć tak liczne grono uczestników w Częstochowie. Liczby mówią same za siebie. To cieszy, że z roku na rok chętnych do udziału w IMP AZS przybywa.

Dla zawodników nie wyniki okazywały się najważniejsze. Uśmiech na ich twarzach wzbudzała sama możliwość spotkania i integracji poprzez sport. Start w IMP AZS to także szansa nawiązania nowych znajomości. Nie raz przekonała się o tym ambasadorka IMP AZS, Dominika Hoft z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu – Uwielbiam tu przyjeżdżać! Uczestniczę w zawodach od samych narodzin IMP AZS. Możliwość spotkania się i rywalizowania sprawia nam ogromną przyjemność. To fantastyczna inicjatywa.

W sobotę odbyły się zawody w bilardzie. Do wyłonienia zwycięzców potrzebne było rozegranie kilkudziesięciu spotkań na kilkunastu stołach! Wśród kobiet najlepsza okazała się Karolina Czaban z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji mężczyzn stanął Jakub Słoniowski z Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu.

Dzień później rywalizacja przeniosła się do kręgielni. Pojedynki były bardzo zacięte, a o awansie do kolejnej rundy decydował niekiedy jeden punkt. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Dominika Hoft z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wśród mężczyzn swój drugi złoty medal wywalczył Jakub Słoniowski. Miniony weekend był niezwykle udany dla debiutującego w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS zawodnika – Jestem studentem piątego roku, szkoda że dopiero teraz przystąpiłem do zawodów. Bardzo mi się tu podoba. Do końca roku mamy jeszcze kilka dyscyplin w IMP AZS, w których chciałbym wystartować.

Pomysł rozgrywania IMP AZS chwaliła reprezentantka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Vira Rudzevych – Pochodzę z Ukrainy. Tam nie ma podobnych inicjatyw. Cieszę się, że tutaj nie jesteśmy zostawieni sami sobie. Ci wszyscy ludzie sprawiają, że chce się tu przyjeżdżać i wracać na kolejne Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS.

Kolejne zmagania w ramach IMP AZS odbędą się w maju. W drugi weekend miesiąca w Poznaniu odbędą się zawody pływackie.

Medaliści IMP AZS w bilardzie i bowlingu

Bilard – kobiety

 1. Karolina Czaban – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 2. Anna Pawlicka – Politechnika Częstochowska
 3. Paulina Smyk – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Bilard – mężczyźni

 1. Jakub Słoniowski – Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
 2. Maciej Opulski – Politechnika Wrocławska
 3. Jarosław Lutz – Uniwersytet Łódzki

Bowling – kobiety

 1. Dominika Hoft – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
 2. Mariola Kupis – Politechnika Częstochowska
 3. Agnieszka Ozga – Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Bowling – mężczyźni

 1. Jakub Słoniowski – Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
 2. Karol Ratusiński – Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
 3. Damian Kniejski – Uniwersytet Śląski w Katowicach

Zapraszamy do galerii zdjęć na stronie Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS: www.imp.azs.pl

Autorzy tekstu: Dawid Piechowiak, Monika Banasik