Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wrócili na zwycięską ścieżkę. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera pokonali w Iławie ekipę Barkomu Każany Lwów 3:0. 

Przed rozpoczęciem 26. kolejki PlusLigi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zajmowali ósme, ostatnie miejsce premiowane awansem do fazy play-off. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostało tylko pięć spotkań. Javier Weber, szkoleniowiec ekipy ze stolicy Warmii i Mazur, mimo ostatnich niepowodzeń wierzył w swój zespół. – Teraz czekają nas ważne konfrontacje i chcemy odnieść zwycięstwa, które są nam bardzo potrzebne. W piątek czeka nas ciężki mecz, lecz wierzę w mój zespół. Chcemy zdobyć trzy punkty – stwierdził argentyński opiekun olsztynian.

W drużynie akademików z Kortowa ponownie zabrakło Mateusza Poręby, który dochodzi do formy po urazie kolana. Mecz w wypełnionej po brzegi hali w Iławie ekipa ze stolicy Warmii i Mazur rozpoczęła z jedną zmianą w wyjściowym składzie: zamiast Bartka Lipińskiego na pozycji przyjmującego wystąpił Moritz Karlitzek. Oprócz niego na boisku zobaczyliśmy: Grzegorza Pająka na rozegraniu, Taylora Averilla z Szymonem Jakubiszakiem na środku, Robberta Andringę jako drugiego przyjmującego, Karola Butryna na ataku i Kubę Hawryluka na pozycji libero.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pewnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie w każdym secie. Prym na siatce wiedli Karlitzek (19 pkt.) oraz Butryn (13 pkt.). W grze zawodników prowadzonych przez Javiera Webera było widać spokój, opanowanie oraz pewność siebie, których zabrakło w ostatnich trzech spotkaniach. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pewnie wygrała 3:0 (25:17,25:22 i 25:17), co dało 15. w tym sezonie wygraną dla siatkarzy z Olsztyna.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie lepiej prezentowali się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Siatkarze Indykpolu AZS lepiej sprawowali się w ataku (39 pkt. w ataku co daje 54% skuteczności przy 28 pkt. w ataku rywali, co przełożyło się na 37% skuteczności), dokładniej przyjmowali (47% pozytywnego przyjęcia przy 27% pozytywnego przyjęcia drugiej ekipy), zdobyli więcej punktów w polu serwisowym (6:3) oraz w bloku (10:5).

– Czuję się bardzo dobrze, ponieważ odnieśliśmy ważne zwycięstwo. Nie był to mój aż tak prawdziwy „come back”, ponieważ w pełni do gry powróciłem kilka tygodni temu. Cieszę się, że jestem w pełni zdrowy i mogę pomóc drużynie. Chcemy zrobić wszystko, aby do końca fazy zasadniczej odnieść same zwycięstwa – stwierdził MVP meczu, Moritz Karlitzek.

– Dla nas to na pewno ważne zwycięstwo. Walczymy dalej o bycie w ósemce i jak najlepsze rozstawienie – dodał Karol Butryn, atakujący akademików z Kortowa.

Przed siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn seria trzech spotkań na wyjeździe. Pierwsze z nich w piątek, 10 marca z Ślepskiem Malow Suwałki. Początek meczu o godz. 20:30.

Więcej pomeczowych rozmów znajdziecie na stronie Radia UWM FM.

Sponsorem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn jest Grupa PZU S.A.