Polscy sportowcy gotowi do startu w letniej Uniwersjadzie

0
515

Niemal 200 osób znalazło się w akademickiej reprezentacji Polski na 31. Letnią Uniwersjadę w Chengdu. Zawody odbędą się na przełomie lipca i sierpnia.

Polacy rywalizować będą w 12 dyscyplinach sportowych, w tym w czterech drużynowych – siatkówce kobiet i mężczyzn oraz koszykówce kobiet i mężczyzn. Najliczniejszą kadrę, liczącą 44 osoby, stanowią lekkoatleci. W składzie akademickiej reprezentacji Polski znalazło się wielu znanych sportowców, m.in. lekkoatleta specjalizujący się pchnięciu kulą – Konrad Bukowiecki czy medalistka ostatnich Igrzysk Europejskich – Natalia Kochańska, która z uniwersjady w Neapolu w 2019 roku przywiozła złoto w drużynowym strzelaniu z karabinu pneumatycznego. Wypowiedzi Natalii przed Uniwersjadą posłuchacie TUTAJ.

Uniwersjada pierwotnie miała się odbyć w 2021 rok, ale z powodu pandemii była dwukrotnie przekładana – najpierw na rok 2022, a następnie na 2023. Do tej pory w letnich uniwersjadach polscy sportowcy zdobyli 357 medali – 98 złotych, 118 srebrnych i 141 brązowych. Cztery lata temu w Neapolu wywalczyli 15 medali – 4 złote, 2 srebrne i 9 brązowych.

Tekst: Darek Matyja

Fot. Polski Związek Strzelectwa Sportowego