Polki triumfują w IAAF World Relays!

0
1079

Sztafeta kobiet 4×400 m z Justyną Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) i Patrycją Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań) w składzie zdobyła złoty medal podczas IAAF World Relays!

W Jokohamie odbyła się czwarta edycja tej prestiżowej imprezy. Najmocniejszym punktem reprezentacji Polski miała być sztafeta mistrzyń Europy 4×400 m. Panie nie zawiodły pokładanych w nich nadziei i w świetnym stylu zwyciężyły w finale, pokonując między innymi Amerykanki. Małgorzata Hołub-Kowalik, Anna Kiełbasińska oraz dwie reprezentantki klubów AZS – Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic osiągnęły rezultat 3:27.49. Dzięki znakomitemu występowi w Japonii sztafeta wywalczyła oczywiście kwalifikację na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Doha.

Drugim z zespołów, któremu udała się sztuka zdobycia kwalifikacji na MŚ jest mieszana sztafeta 4×400 m. W finale Polacy z Justyną Saganiak (AZS Łódź) w składzie zajęli piąte miejsce. W eliminacjach zespół złożony z zawodników klubów AZS – Kajetan Duszyński (AZS Łódź), Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań), Justyna Święty-Ersetic i Karol Zalewski (oboje AZS AWF Katowice) – ustanowił nowy rekord Europy i najlepszy wynik w tym roku na świecie – 3:15.46. Rezultat ten pozostał niepobity po biegu finałowym.

W debiutującej w programie IAAF World Relays konkurencji 2x2x400 m Anna Dobek (AZS-AWFiS Gdańsk) z Patrykiem Dobkiem uplasowali się na czwartym miejscu.