Politechniki górą w karate

0
380

Trzy Politechniki zdominowały klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski w karate WKF. Na pierwszym miejscu uplasowała się Politechnika Wrocławska, która wyprzedziła Politechnikę Łódzką i Politechnikę Opolską.

Najlepsi zawodnicy nie zawiedli, mistrzowskie tytuły w swoich kategoriach wywalczyli reprezentanci Polski, m.in. mistrzyni świata Dorota Banaszczyk, Maria Depta, czy Michał Bąbos. Z kolei z brązowym medalem imprezę rozgrywaną we Wrocławiu skończyła dwukrotna medalistka zeszłorocznych Akademickich Mistrzostw Świata, Hiszpanka Coral Herrador.

Organizacja Akademickich Mistrzostw Polski w karate WKF współfinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym imprezy jest Grupa LOTOS S.A.

Akademickie Mistrzostwa Polski w karate

Klasyfikacja generalna
1. Politechnika Wrocławska
2. Politechnika Łódzka
3. Politechnika Opolska

Kobiety

Kata drużynowe
1. Politechnika Opolska
2. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
3. Politechnika Poznańska, Politechnika Łódzka

Kata indywidualne
1. Kamila Bracikowska (UPr Wrocław)
2. Eliza Gaweł (AWF Katowice)
3. Patrycja Kądziałka (PWr Wrocław), Natalia Szponder (PO Opole)

Kumite indywidualne
Kat. – 50 kg
1. Maria Depta (UŁ Łódź)
2. Katarzyna Stasiak (PŁ Łódź)
3. Bohdana Kovaliuk (UKW Bydgoszcz), Magdalena Ossowska (PG Gdańsk)

Kat. – 55 kg
1. Natalia Szponder (PO Opole)
2. Julia Sabiecka (UG Gdańsk)
3. Natalia Wcisło (PWr Wrocław), Maria Stranc (UW Warszawa)

Kat. – 61 kg
1. Dorota Banaszczyk (PŁ Łódź)
2. Weronika Mikulska (PWr Wrocław)
3. Ewa Gąsiewska (SGGW Warszawa), Coral Herrador (UPr Wrocław)

Kat. – 68 kg
1. Karolina Klepacka (PB Białystok)
2. Urszula Tokajuk (PB Białystok)
3. Marta Bogusław (UŁ Łódź), Iga Butrym (UPr Wrocław)

Kat. + 68 kg
1. Kinga Harast (PŁ Łódź)
2. Eliza Gaweł (AWF Katowice)
3. Izabela Kamińska (PWr Wrocław), Marzena Zalewska (UKW Bygdoszcz)

Kumite drużynowe
1. Uniwersytet Łódzki
2. Uniwersytet Opolski
3. Politechnika Opolska, Politechnika Białostocka

Mężczyźni

Kata drużynowe
1. Politechnika Wrocławska
2. Politechnika Poznańska
3. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie I i II

Kata indywidualne
1. Maksymilian Szczypkowski (PWr Wrocław)
2. Aleksander Adamów (AWF Wrocław)
3. Jan Sieradzki (PWr Wrocław), Michał Kowalewicz (PWr Wrocław)

Kumite indywidualne
Kat. -60 kg
1. Jan Sieradzki (PWr Wrocław)
2. Marcin Jaskulski (PP Poznań)
3. Alexander Tkachyov (UJ Kraków), Nataniel Gębicki (UMK Toruń)

Kat. -67 kg
1. Mikołaj Antkowiak (PWSZ Leszno)
2. Bartosz Janczak (UG Gdańsk)
3. Michał Chuszko (PŁ Łódź), Aleksander Mroziński (PG Gdańsk)

Kat. -75 kg
1. Filip Vogt (UE Wrocław)
2. Jakub Radziwoniuk (PB Białystok)
3. Szymon Lasota (PŁ Łódź), Szymon Stawiarski (PŁ Łódź)

Kat. – 84 kg
1. Marcin Krytkowski (UPr Wrocław)
2. Kacper Dąbek (PWr Wrocław)
3. Łukasz Chuszno (PŁ Łódź), Piotr Słota (PWr Wrocław)

Kat. + 84 kg
1. Michał Bąbos (AWF Wrocław)
2. Paweł Barański (UŁ Łódź)
3. Maciej Gębka (PWr Wrocław), Michał Kucner (PP Poznań)

Kumite drużynowe
1. Politechnika Wrocławska
2. Politechnika Gdańska
3. Politechnika Łódzka I i II

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here