Pogoń za Świętym Mikołajem!

0
458

Kiedy inni myśleli już o świętach, studenci i pracownicy uczelni stanęli przed szansą spalania przedświątecznych kalorii. W tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie odbył się maraton biegów organizowanych na terenie miasteczek akademickich w Gdańsku, Poznaniu i Zielonej Górze.

Biegowy tydzień zainaugurowało wydarzenie w Gdańsku, gdzie 18 grudnia przed Gmachem Głównym Politechniki Gdańskiej zgromadziło się blisko 300 chętnych do odkrycia najciekawszych zakątków kampusu. Gotowych do biegu przywitał i wystartował prof. Krzysztof Wilde, rektor PG.

TOP-3 kobiet – dystans ok. 2,5 km:

1. Martyna Majewska
2. Martyna Felszkowska
3. Magdalena Popowska

TOP-3 mężczyzn – dystans ok. 2,5 km:

1. Wojciech Piszek
2. Szymon Jegorenko
3. Paweł Grolie

Dzień później, 19 grudnia liczne grono biegaczy wystartowało o 10:30 na trasie wiodącej przez Kampus Morasko Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Trasa biegu wiodła wokół obiektów sportowych uczelni. Uczestnicy podążając do mety mijali stadion, halę sportową, boiska plażowe czy pływalnię.

TOP-3 kobiet – dystans ok. 2,5 km:

1. Alicja Zając
2. Anna Kosińska
3. Klaudia Piwowarczyk

TOP-3 mężczyzn – dystans ok. 2,5 km:

1. Michał Kowalczyk
2. Tymon Fabiszewski
3. Mateusz Wiśniewski

TOP-3 kobiet – dystans ok. 5 km:

1. Anna Pastusiak
2. Dorota Kaczyńska
3. Katarzyna Wiśniewska

TOP-3 mężczyzn – dystans ok. 5 km:

1. Miłosz Jasnowski
2. Cezary Czernecki
3. Mikołaj Maciejewski

Cykl realizowany przez Fundację AZS zakończyło wydarzenie w Zielonej Górze, które odbyło się 21 grudnia. Opady deszczu, silny wiatr i mroźna aura nie wystraszyły biegaczy. Na starcie zlokalizowanym na Kampusie B zgromadziło się 200 uczestników. Trasę przemierzali studenci, wykładowcy i pracownicy administracyjni uczelni oraz mieszkańcy Zielonej Góry, a najlepszym medale wręczył prof. Wojciech Strzyżewski, rektor UZ.

TOP-3 kobiet – dystans ok. 2,5 km:

1. Katarzyna Jankowiak
2. Amelia Blibel
3. Helena Cegiełka

TOP-3 mężczyzn – dystans ok. 2,5 km:

1. Mateusz Ziętarski
2. Jakub Kołodenny
3. Jakub Majchrzak

TOP-3 kobiet – dystans ok. 5 km:

1. Marta Masternak
2. Małgorzata Józefowicz
3. Weronika Dylewicz

TOP-3 mężczyzn – dystans ok. 5 km:

1. Kamil Gierula
2. Bartosz Bartosiński
3. Maciej Ćwiek

Ideą cyklu było hasło Run for fun, które znalazło się na koszulce każdego uczestnika. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali czapki i numery startowe. Na czele każdego biegu stawał Święty Mikołaj, za którym uczestnicy udali się w pogoń. Na mecie każdego biegu na wszystkich czekały zdrowe przekąski oraz gorące napoje, a dla najlepszych przewidziano pamiątkowe medale.

Wydarzenie realizowane było przez Fundację Akademickiego Związku Sportowego przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

fot. Marcin Gadomski / Paweł Jaskółka / Tomasz Browarczyk