Pogoda im nie straszna

0
1153

Rzęsisty deszcz, silny wiatr i temperatura oscylująca w granicach pięciu stopni Celsjusza przywitały uczestników Lubuskich Igrzysk Studentów AZS. 14 maja Sulechów gościł blisko 60 żaków biorących udział w zmaganiach siatkówki plażowej, minigolfa, boccia oraz tenisa ziemnego.

– Zawsze w Sulechowie sprzyjała Nam pogoda. Mam nadzieję, że zaraz chmury się rozejdą i uczestnicy będą mogli spokojnie walczyć o awans do AMP w siatkówce plażowej – mówił przed turniejem Sekretarz Lubuskiej Organizacji Środowiskowej AZS, Marek Lemański.

Chmury faktycznie odsłoniły trochę słońca, jednak dopiero w połowie imprezy. W turniejach plażówki chęć gry zadeklarowało 11 par. Niestety jedna z nich nie spełniła warunków weryfikacji, więc w końcowym rezultacie zagrało siedem par męskich oraz trzy żeńskie. Kobiety rozegrały turniej systemem „każdy z każdym”, zaś mężczyźni systemem „brazylijskim”. Wśród pań wyraźnie dominowała para Uniwersytetu Zielonogórskiego Monika Litoborska – Martyna Rygiel. Turniej panów zwyciężyła ekipa AWF Gorzów Wielkopolski Bartosz Dzierżyński – Maciej Sas. Warto nadmienić, iż zawody były jednocześnie eliminacjami do Akademickich Mistrzostw Polski.

Siatkówka plażowa kobiet:
1. Monika Litoborska, Martyna Rygiel – Uniwersytet Zielonogórski
2. Sandra Kapela, Patrycja Kosierkiewicz – Uniwersytet Zielonogórski
3. Magdalena Kania, Martyna Matys – AWF Gorzów Wielkopolski
Siatkówka plażowa mężczyzn (Zielona Góra – Gorzów Wlkp. 3:3):
1. Bartosz Dzierżyński, Maciej Sas – AWF Gorzów Wielkopolski
2. Mikołaj Głowacki, Mateusz Wołowicz – Uniwersytet Zielonogórski
3. Jakub Czarnecki, Michał Majewski – Uniwersytet Zielonogórski

– Skończyło się na przewagi 22:20. Przegraliśmy przez własne błędy ale to nic. Rywalizacja i zabawa była wyśmienita … tylko trochę zimno w stopy – podsumowywał po turnieju Mateusz Wołowicz z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Rywalizujący w boccia mogli cieszyć się z dachu nad głową. Rozgrywany w hali turniej oszczędził zawodników przed zmoknięciem i „odmarzaniem” stóp. W pojedynkach udział wzięło pięć trzyosobowych ekip. Wśród nich najlepsza okazała się reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego, pokonując Akademię im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie oraz Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie.

Boccia (Zielona Góra – Gorzów Wlkp. 4:2):
1. Filip Klinowski, Wojciech Miler, Przemysław Wodara – Uniwersytet Zielonogórski
2. Agata Kotuszewska, Nazarii Kovalchuk, Dmytro Trynoha – Akademia im. Jakuba z Paradyża Gorzów Wielkopolski
3. Pulina Piskorz, Hubert Promiński, Klaudia Przybyła – Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

Gra w minigolfa cieszyła się największą popularnością wśród zgromadzonych studentów. Plac do gry, złożony z 18 dołków zachęcił ponad 20 zawodników. W tej dyscyplinie nie mogło być inaczej. W zmaganiach najlepiej poradzili sobie studenci Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie, którzy na co dzień mają do dyspozycji grę na tym obiekcie.

Minigolf:
1. Hubert Promiński – Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu Zielonogórskiego
2. Klaudia Piskorz – Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu Zielonogórskiego
3. Jan Białas – Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

W trakcie Lubuskich Igrzysk Studentów w Sulechowie został wyłoniony również mistrz lubuskiego w tenisie ziemnym mężczyzn. W rywalizacji najlepszy okazał się reprezentant Uniwersytetu Zielonogórskiego Przemysław Wodara, zwyciężając w finale 6:4, 6:4.

Po dwóch turniejach Lubuskich Igrzysk Studentów Zielona Góra prowadzi nad Gorzowem Wielkopolskim 22:14. Reprezentacja północnej części województwa będzie miała okazję na poprawienie swojego bilansu już w najbliższy wtorek, 21 maja kiedy to na murawie Stadionu Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędą się wielkie derby w piłce nożnej kobiet i mężczyzn. Do zgarnięcia 6 oczek.

Więcej zdjęć na stronie www.azs.zgora.pl

Tekst i foto: Dawid Piechowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj