Piotr Kotyla – mistrz „wiosłowania na sucho”

0
748

Trzy razy z rzędu Piotr Kotyla zdobywał akademickie mistrzostwo Polski w wiosłowaniu na… ergometrze.

W Akademickiej Strefie Sportu królowało… „wiosłowanie na sucho” – a to za sprawą studenta Uniwersytetu Rzeszowskiego Piotra Kotyli, który opowiedział o tym, jak trzy razy z rzędu wywalczył tytuł akademickiego mistrza kraju na… ergometrze wioślarskim.
Co ciekawe, Piotr nigdy w życiu nie siedział w łodzi wioślarskiej, a ergometr traktuje jako uzupełnienie treningu w… sportach sylwetkowych.

W audycji była także relacja z Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym, które odbyły się w Katowicach. Tu w rywalizacji teamów najlepszy okazał się Uniwersytet Warszawski, a w turnieju par wygrali Tomasz Krym i Bartosz Bejenka z Politechniki Łódzkiej.

Było też o dobrej postawie reprezentantów akademickich klubów w mistrzostwach Polski w pływaniu, które były także okazją do zdobycia minimów na młodzieżowe mistrzostwa Europy, Uniwersjadę oraz mistrzostwa świata – prawo wyjazdu do Japonii wywalczyła m.in. grzbiecistka Laura Bernat, reprezentująca AZS UMCS Lublin.

W klasyfikacji medalowej pływackich AMP w Olsztynie najlepsza była Juvenia Wrocław, która wyprzedziła dwa studenckie kluby – AZS AWF Katowice oraz AZS UMCS Lublin.

Posłuchajcie dźwiękowej wersji „Akademickiej Strefy Sportu”.