Patriotycznie i sportowo – Test Coopera w Zielonej Górze

0
83

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości ponad 700 uczniów i nauczycieli Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Zielonej Górze sprawdziło swój poziom aktywności fizycznej podczas Testu Coopera organizowanego w ramach projektu „Aktywny Zielonogórzanin”. 

Do promocji sportu i zdrowego stylu życia przyłączyli się znani olimpijczycy, dając świetny przykład zgromadzonej młodzieży. W wydarzeniu wzięli udział Lucjan Błaszczyk (tenis stołowy), Marcin Horbacz (pięciobój nowoczesny) oraz Mateusz Surwiło (parakajakarstwo). Uczniowie, po przebiegnięciu razem z olimpijczykami 12 minut testu, mieli niezwykłą okazję do rozmowy z reprezentantami naszego kraju na temat sportu i nie tylko – chętnych nie brakowało!

Po części sportowej wydarzenia na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji, w tym między innymi poczęstunek herbatą oraz ciepłą grochówką z kuchni polowej, pokaz pierwszej pomocy wraz ze stanowiskiem do nauki czy pokaz sprzętu pożarniczego Ochotniczej Straży Pożarnej „Racula” w Zielonej Górze. Uczniowie mieli także możliwość porozmawiania o służbie w Wojsku Polskim z żołnierzami z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Zielonej Górze. Był to dzień o charakterze patriotyczno-sportowym, skupiony na promocji sportu, pierwszej pomocy, zdrowego odżywiania i korzyści płynących z prowadzenia aktywnego trybu życia.

Projekt „Aktywny Zielonogórzanin” jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Zielona Góra.

Tekst i fot. Tomasz Ostrowski