Otwarty internetowy turniej brydża sportowego

0
325

Z okazji 20-lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego Lubuska Organizacja Środowiskowa AZS i AZS UZ zorganizują internetowy turnieju brydża sportowego o Puchar JM Rektora UZ prof. dr hab. Wojciecha Strzyżewskiego. 

Turniej odbędzie się w dniach 19-20 czerwca. Do udziału uprawnieni są wszyscy chętni, którzy dokonają wcześniejszego zgłoszenia drogą mailową. Zaproszenie do startu skierowane jest zwłaszcza do społeczności akademickiej, wśród której znajduje się wielu wyśmienitych brydżystów.

Szczegóły oraz regulamin turnieju dostępny są na stronie organizatora. Całe zawody będzie można śledzić na bieżąco w mediach społecznościowych KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W tym roku mija 20 lat od powstania Uniwersytetu Zielonogórskiego. Powstał on za sprawą połączenia Politechniki Zielonogórskiej z Wyższą Szkołą Pedagogiczną. Warto wspomnieć, że tradycje akademickie w Winnym Grodzie sięgają 1965 roku, kiedy rozpoczęła swą działalność Wyższa Szkoła Inżynierska, przekształcona później w Politechnikę Zielonogórską. Natomiast w 1971 r. powstała Wyższa Szkoła Nauczycielska, która w 1973 r. stała się Wyższą Szkołą Pedagogiczną i przyjęła imię prof. Tadeusza Kotarbińskiego. Uniwersytet Zielonogórski powstał 1 września 2001 r. z połączenia PZ i WSP. Natomiast 1 września 2017 r. do uczelni została przyłączona Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie, która obecnie jest Filią Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Największa państwowa uczelnia w województwie lubuskim rozwija się dynamicznie. W roku akademickim 2020/2021 kształci się na Uniwersytecie Zielonogórskim blisko 10 tys. żaków na I i II stopniu studiów oraz w Szkołach Doktorskich. Studia prowadzone są w systemach stacjonarnym i niestacjonarnym. W bogatej ofercie dydaktycznej Uniwersytetu znajdują się również studia podyplomowe. Obecnie zielonogórską uczelnię tworzy 12 wydziałów.

Tekst: Marek Lemański