Za nami trzydniowe szkolenie organizatorów Akademickich Mistrzostw Polski 2020 w Górkach Zachodnich. W hotelu AZS „Galion” pojawiło się blisko 80 członków Akademickiego Związku Sportowego, którzy w tym sezonie podejmują się organizacji najważniejszych rozgrywek w świecie studenckiego sportu. Wśród nas znaleźli się reprezentanci klubów m. in. z Krakowa, Łodzi, Poznania, Gdańska i Warszawy.

W tym roku podzieliliśmy plan szkoleń na dwie części – wykładową oraz warsztatową. Musimy przyznać, że głód wiedzy uczestników bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Mimo niewielkich przerw między kolejnymi porcjami informacji, liczba pytań i pomysłów rosła z każdą godziną! Dzięki ogromnemu zaangażowaniu prowadzących i uczestników, udało się zrealizować nasz plan tak, aby organizatorzy AMP, zarówno ci doświadczeni, jak i osoby zmagające się z tym wyzwaniem po raz pierwszy, wyjechali z Górek pełni motywacji i chęci do działania.

Szkolenia oficjalnie zaczęliśmy wprowadzeniem do zasad współpracy z biurem prasowym AZS oraz informacjami na temat portalu Pasja.AZS.pl, które przekazała nasza redaktor naczelna Aleksandra Leszczyńska. Pierwszy dzień szkoleń uświetniło bardzo inspirujące, przedpremierowe spotkanie autorskie z Otylią Jędrzejczak i Pawłem Hochstimem, twórcami książki „Otylia. Moja historia”.

Drugi dzień rozpoczął się wystąpieniem Tomasza Wróbla, wiceprezesa ds. Upowszechniania kultury fizycznej, na temat działań Związku w ramach sportu powszechnego oraz wykładem na temat najważniejszych aspektów organizacji Akademickich Mistrzostw Polski 2020, które z kolei przybliżył uczestnikom Robert Krebok, kierownik działu upowszechniania i promocji AZS.

Kluczowe założenia w obszarze promocji AMP 2020 przedstawił nam Wiceprezes ds. rozwoju AZS Mariusz Walczak, który na podstawie case study promocji najnowszej części filmu „Gwiezdne wojny”, objaśnił mechanizm efektywnej promocji wydarzenia sportowego. Łukasz Bujok, członek sportowej organizacji Lider Impact, przekazał zaś praktyczną wiedzę na temat przywództwa, która bardzo przyda się organizatorom zawodów.

Aby nie pominąć żadnego aspektu organizacji AMP 2020, Iwona Mówińska z Komisji Weryfikacyjnej omówiła zasady współpracy w ramach weryfikacji zawodników, a przemówienia zwieńczył Sekretarz Generalny AZS Dariusz Piekut, który przekazał najświeższe informacje z centrali Związku.

Pełni wiedzy słuchacze zostali następnie podzieleni na grupy i wzięli udział w dwudniowych warsztatach z promocji, organizacji i rozliczeń AMP 2020. Bardziej kameralna forma zajęć umożliwiła organizatorom tegorocznych rozgrywek bezpośredni dostęp do prowadzących i uzupełnienie informacji u źródła.

Nieco zmęczeni, ale zadowoleni z owocnego wyjazdu i nowych znajomości, zabieramy się za przygotowania Akademickich Mistrzostw Polski z jeszcze większym zapałem, niż kiedykolwiek!

Tekst i foto: Anna Szatanowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here