Oleksii Lysenko, utytułowany judoka AZS AWF Warszawa, ukończył studia w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku Sport. – To uczelnia, która mnie wspierała nie tylko w trakcie studiów, ale również w trudnych życiowych chwilach – mówi mistrz Europejskich Igrzysk Akademickich. 

Podczas uroczystości rozdania dyplomów Oleksii Lysenko został wyróżniony przez JM prof. dr hab. Bartosza Molika, Rektora AWF Warszawa za działalność organizacyjną na rzecz Wydziału Wychowania Fizycznego.

Pochodzący z Ukrainy Oleksii to m.in. mistrz Europejskich Igrzysk Akademickich w judo, mistrz Polski seniorów, medalista mistrzostw Europy oraz wielokrotny medalista Pucharu Świata. To również nasza nadzieja na nadchodzące igrzyska olimpijskie w Paryżu.

– AWF to niesamowita uczelnia, którą będę wspominał przez całe życie. Na zawsze pozostanie w moim sercu. Spotkałem tutaj mnóstwo wspaniałych ludzi. Mam nadzieję, że będę utrzymywał z nimi kontakt przez długi czas – mówi judoka AZS AWF Warszawa. – Chcałbym podziękować władzom uczelni za wsparcie nie tylko w trakcie studiów, ale również w trudnych życiowych chwilach, kiedy pomogli mojej rodzinie z Ukrainy, która znalazła bezpieczne schronienie właśnie na terenie AWF Warszawa – dodał.

Podopieczny trenera Wojciecha Borowiaka postanowił kontynuować naukę na swojej uczelni na kierunku turystyka i rekreacja (studia II stopnia).

W AWF Warszawa czołowi studenci-sportowcy jak Oleksii dzięki karierze dwutorowej mają wszystko w zasięgu ręki: edukację, treningi, mieszkanie. To ogromne udogodnienie dla wszystkich tych, którzy godzą sport z nauką i niejednokrotnie pracą oraz życiem prywatnym.

Tekst: Damian Bąbol