W piątek, w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego, odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego AZS. Obradom przewodniczył Prezes ZG AZS prof. Alojzy Z. Nowak.
Na wstępie prezes przywitał zebranych w imponującej sali Pałacu Kazimierzowskiego i podkreślił ostatnie osiągnięcia Akademickiego Związku Sportowego na arenie międzynarodowej. W tym nagrodę przyznaną przez EUSA, na najbardziej utytułowaną organizacją sportu akademickiego w 2025 roku. W kolejnych punktach kluczowymi kwestiami były informacje o działalności Rad i Zespołów tematycznych działających przy ZG AZS, w tym przyjęcie drzewa medialnego i zagadnienia związane z rozgrywkami krajowymi i zagranicznymi.
W tym roku Akademicka Reprezentacja Polski planuje starty w blisko 20 imprezach rangi Akademickich Mistrzostw Świata, a także Akademickich Igrzyskach Europejskich w Salerno. Jedno z wydarzeń rangi AMŚ odbędzie się także w Warszawie i będzie to futsal kobiet i mężczyzn. Ważnym punktem posiedzenia były Akademickie Mistrzostwa Polski i aktualne tematy związane z rozgrywkami. Podczas posiedzenia nie brakowało pytań i merytorycznej dyskusji.

W Warszawie przedstawiono także informacje o działalności Ośrodków AZS, omówiono sytuację finansową organizacji i przyjęto prowizorium budżetu na 2026 rok. Kolejne posiedzenie Zarządu Głównego AZS odbędzie się w czerwcu, przed XXXI Sprawozdawczym Zjazdem AZS. Do tego czasu prowadzone będą dalsze konsultacje programowe w kluczowych kwestiach.




![Worek polskich medali podczas AMŚ w kajakarstwie! Znakomite zawody biało-czerwonych! [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/08/PasjaAZS_0820_SZEGED_fotArkadiuszModlinski_002-218x150.jpg)

![Akademicka Reprezentacja Polski z kolejnymi finałami A podczas AMŚ w Szeged. W czwartek znów szanse medalowe! [WIDEO, FOTO]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/08/PasjaAZS_0819_SZEGED_fotArkadiuszModlinski_005-218x150.jpg)

![Michał Pasiut jedną z gwiazd mistrzostw świata. Koniec zmagań w Oklahoma City [WIDEO, ZDJECIA]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/07/Oklahoma_MS_23072026_MichalPasiut_photo_PawelSkraba_05-218x150.jpg)


















