W piątek, 2 października w Sali Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Zarządu Głównego AZS ds. sportu osób z niepełnosprawnościami. Powołania na lata 2020-2024 otrzymało siedemnastu liderów z całej Polski.

Na czele nowego ciała stanęła Marta Dalecka – Wiceprezes ZG AZS ds. sportu osób z niepełnosprawnościami. Wśród członków znalazły się następujące osoby: Agata Tomidajewicz, Anna Sobianek, Bartosz Gogolewski, Cezary Janiszyn, Danuta Palica, Dawid Piechowiak, Dominika Hoft, Fryderyk Musielak, Hanna Matula, Kamila Gałka, Marta Gębala, Michał Baran, Mikołaj Piekut, Monika Banasik, Patrycja Surma, Piotr Jasiulewicz, Piotr Marek oraz Robert Woźniak.

Po wręczeniu powołań przez Dariusza Piekuta – Sekretarza Generalnego AZS, przybyłych gości powitał Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego – prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski.

W trakcie posiedzenia zostały podsumowane dotychczasowe działania na rzecz akademickiego sportu osób z niepełnosprawnościami oraz przedstawione do realizacji cele i założenia na kadencję 2020-2024. Zgromadzeni zostali również zaznajomieni z harmonogramem sztandarowego projektu ASOzN – Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Już w VI edycji, tj. 2021 roku planuje się rozszerzyć kalendarz o trzy nowe dyscypliny.

W późniejszym czasie głos zabrał Pełnomocnik Rektora UZ ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Dr hab. Marcin Garbat zaprezentował możliwości finansowania SOzN na uczelniach wyższych. Do dyskusji włączyli się członkowie Rady, wymieniając się dobrymi praktykami, stosowanymi w różnych środowiskach. W dialogu nie zabrakło również pierwszych wniosków i pomysłów na rozwój akademickiego sportu osób z niepełnosprawnościami.

Po zakończeniu posiedzenia rozpoczęły się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Boccia. Najbliższe zebranie rady zaplanowano w przededniu Gali Sportu Akademickiego 2020 w Łodzi.

Zdjęcia z inauguracyjnego spotkania, można zobaczyć na stronie www.imp.azs.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj