21 medali wywalczyli nasi szermierze podczas rozgrywanych w Warszawie Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Azetesiacy zdominowali zmagania florecistów i szpadzistek.

Nasi zawodnicy nie oddali żadnego medalu w męskich turniejach floretowych. Nowym mistrzem indywidualnie został Maciej Bem (AZS AWF Poznań), który zdetronizował Mateusza Kozaka (AZS AWFiS Gdańsk), pokonując go 15:5. Brązowe medale wywalczyli Jan Zakrzewski (AZS AWF Warszawa) i Bartosz Goc (AZS AWFiS Gdańsk), a azetesiacy w czołowej dziesiątce oddali tylko jedno miejsce.

Do niespodzianki doszło w rywalizacji drużyn, bo mistrzostwo wywalczył drugi zespół AZS AWFiS Gdańsk (Bartosz Goc, Piotr Kasków, Patryk Martyniak i Kacper Seyfried), który w finale pokonał 45:38 AZS AWF Warszawa (Jan Zakrzewski, Szymon Czartoryjski, Mateusz Biedrzycki i Filip Iżycki). Skład medalistów uzupełnił AZS AWF Poznań (Maciej Bem, Jakub Dołżycki, Kacper Szczypiński i Igor Woźniak) po wygranej nad pierwszym zespołem AZS AWFiS Gdańsk (45:38).

W finale turnieju florecistek wystąpiła Dominika Wasilczuk. Zawodniczka AZS AWF Warszawa przegrała 13:15 z Renatą Tomczak z IKS Leszno, zdobywając srebro. Dołożyła do tego brąz w drużynie z Julią Włosińską, Aleksandrą Jeglińską i Michaliną Daniewską. Tu po zwycięstwo sięgnęła ekipa AZS AWFiS Gdańsk, którą tworzyły Marta Mech, Amelia Olszewska i Joanna Toporska.

W zmaganiach szablistek i szablistów udało się zdobyć trzy tytuły wicemistrzowskie. Indywidualne finały przegrali Agata Marciniak (OŚ AZS Poznań, 13:15) i Marcin Lipiński (AZS AWF Katowice, 3:15). Lipiński drugie srebro dołożył w turnieju drużynowym, w którym walczyli także Miłosz Bończak, Kacper Kubica i Szymon Hryciuk.

Jako ostatnie rozegrano MMP w szpadzie, w której z podwójnych zwycięstw cieszyły się AZS AWF Kraków i AZS Wratislavia Wrocław. W indywidualnych zmaganiach szpadzistek triumfowała Barbara Brych. Krakowianka w finale pokonała 15:12 Dominikę Pawłowską (AZS AWF Warszawa). Brązowe krążki wywalczyły Aleksandra Pernach (AZS AWF Kraków) i Weronika Janicka (AZS AWF Katowice).

W kobiecych drużynach Brych walczyła ramię w ramię z klubowymi koleżankami Glorią Klughardt, Aleksandrą Pernach i Julią Politowską, pokonując w finale Pałac Młodzieży Katowice.

W szpadzie męskiej też mieliśmy azetesowski, bardzo zacięty finał. Bartłomiej Szurlej (AZS Wratislavia Wrocław) wygrał 15:14 z Wojciechem Lubienieckim (AGH Kraków). W walce o zwycięstwo drużynowe (45:42 z PKSzerm Warszawa) Szurleja wsparli Wojciech Kolańczyk i Stanisław Rutz.

Sukcesy podczas MMP nie były jedynymi sukcesami młodych szermierzy AZS w ostatnich dniach. Sekcja AZS AWFiS świętowała także podczas mistrzostw Europy juniorów, w których stworzyła polską reprezentację florecistów. Adam Jakubowski, Adam Podralski, Piotr Kaśków i Mateusz Kwiatkowski w turnieju drużynowym wywalczyli drugie miejsce. Indywidualnie po brąz w turnieju szablistów sięgnął Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice).