Reprezentacja Akademii Wychowania Fizycznego obroniła tytuł najlepszej akademickiej badmintonowej drużyny w kraju. Studenci z Warszawy pokonali w finale turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie Politechnikę Gdańską 4:0.

W imprezie udział wzięło jedenaście ekip. Ekipa warszawskiej AWF była zdecydowanie najlepsza, wygrywając wszystkie spotkania. Brązowy medal wywalczyła ekipa Akademii Górniczo-Hutniczej, która w decydującym starciu pokonała 4:1 Politechniką Śląską w Gliwicach.

fot. Michael Stera

W trakcie turnieju wybrano najlepszych graczy wśród pań i panów. Z nagrodami dla MVP turniejów wyjechali z Łodzi Paulina Wilk (Politechnika Śląska w Gliwicach) i Adam Szolc (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie). Złoci medaliści AMP w badmintonie, studenci warszawskiej AWF, walczyli w Łodzi w składzie: Wiktoria Dąbczyńska, Aneta Gadomska, Tymoteusz Malik, Olga Miksza, Dariusz Nowicki, Magdalena Świerczyńska, Adam Szolc, Karolina Władzińska.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie był AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Głównym sponsorem cyklu Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu.

Akademickie Mistrzostwa Polski w badmintonie, Łódź

O 1. miejsce: AWF Warszawa – PG Gdańsk 4:0
O 3. miejsce: AGH Kraków – PŚ Gliwice 4:1
O 5. miejsce: UW Warszawa – UMe Łódź 4:1
O 7. miejsce: UŚ Katowice – UJ Kraków 4:3

Końcowa klasyfikacja
1. Akademia Wychowania Fizycznegi w Warszawie
2. Politechnika Gdańska
3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
4. Politechnika Śląska w Gliwicach
5. Uniwersytet Warszawski
6. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
7. Uniwersytet Śląski w Katowicach
8. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
9. Politechnika Poznańska
10. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
11. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here