Moja przygoda z kartami…

0
1159

Na tegorocznym plakacie Akademickich Mistrzostw Polski w Brydżu występuje Aleksandra Byra – studentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Nazywam się Aleksandra Byra i jestem świeżo upieczoną panią inżynier automatyki i robotyki. Studiuję na Wydziale EAIiIB na Akademii Górniczo – Hutniczej. Działam aktywnie w organizacjach studenckich Just Bridge AGH oraz EESTEC AGH Kraków.

Moja przygoda z kartami rozpoczęła się już w dzieciństwie. Znałam naprawdę sporo gier karcianych! Zasady gry w brydża zaczęłam poznawać w gimnazjum uczęszczając do klasy brydżowej. A potem jakoś już poszło – obozy brydżowe, liga młodzieżowa, mistrzostwa Polski. Moim pierwszym dużym osiągnięciem była wygrana w klasyfikacji generalnej Młodzieżowego Grand Prix Małopolski. Był to cykl turniejów młodzieżowych odbywający się w kilku miastach małopolski. Aktualnie mam na koncie blisko 20 medali młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Moja przygoda z brydżem trwa już 9 lat i nie zamierzam jej szybko kończyć. Brydż daje dużo satysfakcji i znajomości na całe życie! Dla mnie jest też ucieczką od codzienności. Gdy myślę jak rozegrać kontrakt to zapominam o wszystkim innym ?

W tym roku będą to moje czwarte AMPy w Brydżu Sportowym. W zeszłych latach zawsze przywoziliśmy medal jako AGH, a w zeszłym roku Mistrzostwo. Trzymam kciuki, że tak będzie i tym razem! ?

Życzymy powodzenia!