Michał Pasiut najlepszy w Champion Race w Pau

0
186

Kolejny świetny występ w ramach przygotowań do sezonu zanotowali reprezentanci Polski w slalomie kajakowym. W środowym Champion Race w Pau najlepszy w konkurencji K-1 był Michał Pasiut, a dwunaste miejsce w C-1 mężczyzn zajął Kacper Sztuba.

Ostatnie dni są niezwykle udane dla polskich slalomistów. W weekend, w pierwszych zawodach z cyklu Pyrenees Cup w hiszpańskim La Seu D’Urgell trzecie miejsce w konkurencji C-1 zajął Kacper Sztuba, czwarty w K-1 mężczyzn był Dariusz Popiela, a w półfinale męskiego kayak crossu znalazł się Mikołaj Mastalski.

W środę w prestiżowych zawodach Champion Race we francuskim Pau błyszczeli inni nasi reprezentanci. Znakomicie w rywalizacji kajakarzy spisał się Michał Pasiut. Zawodnik AZS AWF Kraków nie miał sobie równych w finale i stanął na najwyższym stopniu podium. Z kolei w C-1 mężczyzn na dwunastej pozycji uplasował się natomiast jego klubowy kolega, Kacper Sztuba.

W najbliższy weekend szykuje się kolejna dawka ścigania na torze w Pau. Na sobotę i niedzielę zaplanowano drugą część tegorocznego Pyrenees Cup.