Lubusko-opolska wymiana doświadczeń

0
871

W drugi weekend października w Łagowie odbyło się szkolenie środowiskowe AZS. Do Perły Ziemi Lubuskiej przyjechało ponad trzydziestu studentów-działaczy AZS z Opola, Nysy oraz Zielonej Góry. Kilkadziesiąt wspólnie spędzonych godzin zaowocowało nowymi pomysłami oraz rozwiązaniami.

Plan szkolenia został zrealizowany w stu procentach. Uczestnicy poznali zbiór technik komunikacji oraz metod pracy z wyobrażeniami, nastawionych na tworzenie i modyfikowanie wzorców postrzegania i myślenia u ludzi. O neurolingwistycznym programowaniu opowiedział Radek Soperczak. Mateusz Młyńczak przedstawił korzyści posiadania legitymacji AZS, a Tomasz Wróbel skupił się na kierunkach rozwoju małych środowisk. Doświadczeniem w tworzeniu dobrych komunikatów z zawodów podzielił się Maciej Róg, „sprzedając” kilka cennych wskazówek. W świat zdrowego żywienia oraz tajniki programu Aktywnie Zmieniaj Siebie wprowadziła uczestników Marzena Pałasz. Marek Lemański zaproponował jak rozwiązywać ewentualne konflikty w naszej organizacji.

Szkolenie miało głównie formę warsztatów, podczas których panowała fantastyczna atmosfera. Uczestnicy wcielali się w rolę wysokiej klasy chemików i biologów, dietetyków czy trenerów personalnych, przedstawicieli ONZ, prezesów firm, a także organizatorów Akademickich Mistrzostw Polski. Napięty grafik szkoleń nie przeszkadzał uczestnikom w aktywnym spędzaniu czasu wolnego. W piątek wszyscy udali się na wieżę widokową Zamku Joannitów, skąd podziwiali okoliczne krajobrazy otoczone jeziorami Łagowskim i Trześniowskim. Dzień później uczestnicy szkolenia wybrali się do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień, gdzie spacerowali po podziemnych fortyfikacjach.

Tekst: Dawid Piechowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj