Lekkoatleci już zdobywają medale w AMP [WIDEO, ZDJĘCIA]

0
1528

Reprezentanci 84 uczelni wyższych biorą udział w rozpoczętych w piątek Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. – Mamy ponad 1200 zawodników, co sprawia, że w całym cyklu AMP jesteśmy największą imprezą – mówi Aleksandra Leszczyńska z AZS Łódź, organizator zawodów.

Pierwsze medale rozdano w piątek, a jako pierwsza na najwyższym stopniu podium stanęła zawodniczka gospodarzy Katarzyna Flis (Uniwersytet Medyczny w Łodzi), która wygrała bieg na 100 metrów przez płotki. Chwilę później doszło do wielkiej niespodzianki, bo bieg finałowy na 110 metrów przez płotki przegrał Damian Czykier (Politechnika Warszawska). Czykier zajął drugie miejsce, a złoto z rekordem życiowym wywalczył Michał Sierocki (Politechnika Lubelska).

– Nie mogłem sobie lepiej tego wymarzyć, a niewiele brakowało, że w ogóle bym nie wystartował, bo kilka dni temu doznałem kontuzji. Na całe szczęście udało się jednak pobiec – mówił Sierocki.

– Cieszę się, że mamy wreszcie w Polsce płotkarza młodego pokolenia, który dobrze biega – dodał Czykier.

Wśród złotych medalistów pierwszego dnia jest też Natalia Kaczmarek (AWF Wrocław), jedna z „Aniołków Matusińskiego”. Kaczmarek nie miała sobie równych w rywalizacji na 400 metrów kobiet.

– Jestem zadowolona i z miejsca, co oczywiste, ale i z czasu. Jestem w mocnym treningu, kilka dni temu słabo pobiegłam w Norwegii i trochę obawiałam się tego startu – mówiła Kaczmarek.

W sobotę ciekawie zapowiada się rywalizacja na 100 metrów kobiet, w którym wystąpią dwie najlepsze polskie… płotkarki Klaudia Siciarz (AWF Kraków) i Karolina Kołeczek (UMCS Lublin). Z kolei w niedzielę w biegu na 200 metrów wystąpi inna czterystumetrówka, mistrzyni Europy z Berlina Patrycja Wyciszkiewicz (AZS Poznań).

– W tym roku nie tylko połączyliśmy Akademickie Mistrzostwa Polski z Mistrzostwami Polski AZS, ale również rozszerzyliśmy zmagania o nowe konkurencje, przez co zawody trwają nie dwa, a trzy dni – dodała Aleksandra Leszczyńska.

Organizacja Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Łódź i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, a partnerem strategicznym imprezy jest Grupa LOTOS S.A. Patronat honorowy nad imprezą objęła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here