Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers przegrała na wyjeździe 20:30 z Silesia Rebels i po dwóch kolejkach sezonu 2023 zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy północnej rozgrywek PFL1. O pierwsze zwycięstwo powalczy 22 kwietnia także na wyjeździe z Warsaw Eagles.

Jeziorowcy rozpoczęli obecny sezon od wyraźnej porażki z mistrzem Polski. Na wyjeździe ulegli 0:34 drużynie Lowlanders Białystok. W daleką podróż do Katowic ruszyli z nadzieją na pierwsze punkty. I długo wydawało się, że może udać im się pokonać Silesia Rebels.

Choć pierwszą kwartę 10:0 wygrali gospodarze, w kolejnych dwóch górą była drużyna z Kortowa. W decydujący moment spotkania Lakersi wchodzili, prowadząc 13:10. Później dołożyli jeszcze jedno przyłożenie z podwyższeniem i na siedem minut przed końcem meczu prowadzili 20:10. Niestety zespół z Katowic miał świetny finisz. Nie tylko udało mu się wyrównać, ale jeszcze odskoczyć na dziesięciopunktowe prowadzenie i zwyciężyć ostatecznie 30:20.

Kolejne spotkanie Jeziorowcy rozegrają w sobotę 22 kwietnia. Na wyjeździe zmierzą się z Warsaw Eagles. Początek meczu o 13:00.