Kule w dłoń!

0
1318

Już w ten weekend, w dniach 9-11 października, studenci z kilkunastu uczelni w Polsce spotkają się w Częstochowie na kolejnych Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS.

Tym razem będą zmagać się w bowlingu i bilardzie. Są to dyscypliny, które od samego początku goszczą w repertuarze IMP AZS. Wcześniej odbywały się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Studentów z Niepełnosprawnościami, organizowanej na Politechnice Częstochowskiej od 2012 roku. W wydarzeniu rokrocznie bierze udział około 70 zawodników z całej Polski.

Kto tym razem wywalczy tytuł mistrza bilarda? Kto zdobędzie najwięcej punktów w bowlingu? Z jakim nastawieniem jedzie ubiegłoroczny wicemistrz obu dyscyplin Karol Ratusiński z WSG Bydgoszcz? – Jestem pozytywnie nastawiony, liczę uśmiech i mnóstwo zabawy poprzez integrację. Jadę również na zawody, żeby poprawić swoje umiejętności manualne i tym samym zdobyć wyższe miejsce w rankingu – komentował Karol.

Głównym sponsorem Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS jest Grupa LOTOS. Projekt finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Informacje na bieżąco na fanpage projektu oraz stronie IMP AZS.

Tekst: Dominika Hoft

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj