Krzysztof Pielowski zakończył sportową karierę

0
348

Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn, wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych Krzysztof Pielowski zakończył sportową karierę. Dlaczego podjął taką decyzję? – Złożyło się na to kilka rzeczy – mówił w studiu Radia UWM FM.

Krzysztof Pielowski urodził się w Olsztynie 14 czerwca 1991 roku. Sportowiec specjalizował się w wyścigach stylem dowolnym na długich dystansach (400 m, 800 m, 1500 m, sztafeta 4×200 m). Od początku kariery był czołowym zawodnikiem w swoich rocznikach w kraju. Odnosił sukcesy w imprezach z cyklu Grand Prix Polski, wielokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski, w tym ten najcenniejszy – złoty.

Dzięki swoim udanym występom, był powoływany do reprezentacji na imprezy rangi mistrzowskiej. Jako junior zdobywał też medale mistrzostw Europy i świata. W 2017 roku zdobył brązowy medal Letniej Uniwersjady w Tajpej w maratonie pływackim na dystansie 10 kilometrów. Jest absolwentem kierunku turystyka i rekreacja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

W kwietniu 2021 roku pływak poinformował o zakończeniu kariery. Dlaczego? – Na moją decyzję złożyło się kilka rzeczy. Można powiedzieć, że dostałem rykoszetem od sytuacji, która panuje na świecie. Nie byłem chory na COVID-19, ale wiele spraw związanych z pandemią na mnie się odbiło. Była to dla mnie stresująca i ciężka sytuacja. Nie chcę nikogo obwiniać. W grudniu po obozie podjąłem decyzję o zakończeniu kariery – tłumaczy Krzysztof Pielowski.

Z Krzysztofem Pielowskim spotkał się Wojtek Miśkiewicz z Radia UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy na stronie studenckiej rozgłośni z Kortowa – posłuchaj rozmowy!