Kolejne dwa medale polskich sztangistów

0
1912

Kolejne dwa medale w dwuboju zdobyli polscy zawodnicy w Akademickich Mistrzostwach Świata w podnoszeniu ciężarów, które trwają w Białej Podlaskiej. W sobotę na podium stanęli Mateusz Sowa i Szymon Sówka.

Sowa schodził z podium kategorii 85 kg w sumie z trzema medalami – srebrnym w dwuboju oraz brązowymi w rwaniu i podrzucie. – Sam nie mogę w to uwierzyć, że mam trzy medale. To moje pierwsze medale z międzynarodowej imprezy, więc jestem bardzo zadowolony – komentował sztangista warszawskiego klubu UKS Impuls, student WSKF Pruszków.

Kilka godzin później z brązowego medalu w dwuboju kategorii 94 kg cieszył się jego kolega z uczelni i studiów Szymon Sówka. – Bardzo przyjemny wieczór, to prawda. Robiłem to, co mi trener mówił i wyszło super – mówił Sówka, który w dwuboju ustanowił swój rekord życiowy – 315 kg. Oprócz brązowego medalu w dwuboju zdobył także brąz w rwaniu.

W tej samej kategorii medal brązowy w podrzucie zdobył Łukasz Centkowski. – Miałem większe ambicje i plany. Niestety, podrzut mi nie wyszedł, natomiast rwanie było ok – komentował zawodnik UMLKS Radomsko, student krakowskiego Uniwersytetu Przyrodniczego.

Z imprezy dumny jest prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk. – Bardzo się cieszymy, że możemy gościć w Białej Podlaskiej tak wiele ekip. Myślę, że to jest taka impreza, która promuje miasto, dlatego wsparliśmy te mistrzostwa i zaangażowaliśmy się w promocję – mówił prezydent Białej Podlaskiej.

Akademickie Mistrzostwa Świata zakończą się w niedzielę. W ostatnim dniu imprezy o medale powalczy Polaków: Zuzanna Majewska w kategorii +90 kg, Marcin Izdebski i Marcin Kaszuba w kategorii 105 kg i Łukasz Losy w kategorii +105 kg).

Głównym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A. Akademicką Reprezentację Polski wspiera finansowo Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wyniki Polaków

Kobiety

69 kg

  1. Emilia Rechul (PWSZ Zamość, KS Agros Zamość) 163 kg (13. rwanie 73 kg, 15. podrzut 90 kg)

75 kg

  1. Eliza Wcisłak (UKW Bydgoszcz, CWZS Zawisza Bydgoszcz) 179 kg (5. rwanie 83 kg, 7. podrzut 96 kg)
  2. Weronika Zielińska (AWF Biała Podlaska, AZS AWF Biała Podlaska) 176 kg (7. rwanie 77 kg, 6. podrzut 99 kg)

Mężczyźni

85 kg

  1. Mateusz Sowa (WSKF Pruszków, UKS Impuls Warszawa) 309 kg (3. rwanie 141 kg, 3. podrzut 168 kg)

94 kg

  1. Szymon Sówka (WSKF Pruszków, UKS Impuls Warszawa) 315 kg (3. rwanie 140 kg, 4. podrzut 175 kg)
  2. Łukasz Centkowski (94 kg, UP Kraków, UMLKS Radomsko) 310 kg (7. rwanie 133 kg, 3. podrzut 177 kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj