Drużyny Uniwersytetu Warszawskiego wśród kobiet i Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie wśród mężczyzn zwyciężyły w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, które odbyły się w kompleksie Beskid w Spytkowicach.

Warszawianki wyprzedziły na podium drużyny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu i Politechniki Gdańskiej, a z kolei zawodnicy AWF Kraków byli lepsi od reprezentacji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Co ciekawe, ubiegłoroczne zwyciężczynie w wyścigach indywidualnych zamieniły się miejscami – Gabriela Wojtyła (Akademia Techniczno – Humanistyczna w Bielsku-Białej) tym razem była najlepsza w jeździe indywidualnej na czas, a Klaudia Czabok (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) wygrała wyścig główny. Nic się natomiast nie zmieniło u panów – jazdę indywidualną na czas, tak jak przed rokiem, wygrał Stanisław Nowak (Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie), a w wyścigu głównym najlepszy był Karol Ostaszewski (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie).

Organizatorem imprezy był Klub Uczelniany AZS AGH przy współudziale Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A.

Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

Kobiety

Klasyfikacja generalna
1. Uniwersytet Warszawski
2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu
3. Politechnika Gdańska

Klasyfikacje indywidualne

Jazda indywidualna na czas
1. Gabriela Wojtyła (Akademia Techniczno – Humanistyczna w Bielsku-Białej) 16:50
2. Klaudia Czabok (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) 16:53
3. Antonina Białek (Uniwersytet Warszawski) 17:31

Wyścig główny
1. Klaudia Czabok (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) 01:00:56
2. Gabriela Wojtyła (Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej) 01:01:06
3. Antonina Białek (Uniwersytet Warszawski) 01:07:08

Mężczyźni

Klasyfikacja generalna
1. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
3. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Klasyfikacje indywidualne

Jazda indywidualna na czas
1. Stanisław Nowak (Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie) 12:15
2. Karol Ostaszewski (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) 12:39
3. Michał Topór (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie) 12:58

Wyścig główny
1. Karol Ostaszewski (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) 01:30:25
2. Karol Rożek (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) 01:31:09
3. Stanisław Nowak (Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie) 01:31:58