Kierunek południe. Opole bez barier!

0
1650

Opole będzie kolejnym miastem, do którego po raz pierwszy zawitają Igrzyska bez barier. Na dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami z całej Polski czekają nowe wyzwania i dyscypliny. W środę, 11 października w samo południe startuje nabór.

Siódma edycja projektu odbędzie się w dniach 6-8 listopada. Najbliższa odsłona imprezy skierowana jest do dzieci i młodzieży urodzonych w latach 2005-2007. Swoją reprezentację (6 uczestników + 2 opiekunów) może zgłosić każda szkoła, ośrodek, klub, wypełniając i wysyłając skan zgłoszenia umieszczony poniżej.

Dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami przygotowano zawody podzielone na 3 bloki. Pierwszy z nich to bieg na orientację. Na reprezentacje szkolne/ośrodków/klubowe czekać będzie gra terenowa składająca się z kilku stacji sportowych. Aby ją ukończyć, wszystkie punkty na mapie winny zostać zaliczone. W kolejnej części zawodów przygotowano wyścigi indywidualne. Na każdego uczestnika czekać będzie bieg z przeszkodami. Przebycie toru wymagać będzie sporo wysiłku, jednak obfitować będzie w mnóstwo uśmiechu i zabawy. W ostatnim bloku zabezpieczono aktywność drużynową – usportowione dwa ognie. W trakcie całych zawodów uczestnicy będą mogli skorzystać z pomocniczego sprzętu oraz wspierać się obecnością doświadczonych instruktorów.

Jednostkom, które zakwalifikują się do udziału, zostanie zagwarantowane zakwaterowanie oraz wyżywienie*. Liczba miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu decydują kryteria wskazane w pkt. III. d. regulaminu. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 października do godziny 12:00.

* Nie dotyczy reprezentacji z powiatów: kluczborskiego, oleskiego, strzeleckiego, krapkowickiego, prudnickiego, nyskiego, brzeskiego i namysłowskiego. Dla reprezentacji z w/w powiatów organizator zabezpiecza obiady w dniu 07.11. i 08.11.

Organizatorem akcji jest Akademicki Związek Sportowy. Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszenia w poniższych załącznikach. Zachęcamy do śledzenia strony FB projektu.

Więcej informacji:
1. Komunikat
2. Regulamin
3. Zgłoszenie

fot.: Ewa Milun-Walczak / MILUNA
grafika: Aneta Popławska / PLAKATOWISKO