Kamil Majchrzak zagra w AMP w tenisie!

1
1532

Kamil Majchrzak, czołowy polski tenisista, który w tym roku zwyciężył w dwóch imprezach rangi ATP Challenger, zadebiutował w głównej drabince Wielkiego Szlema w Australian Open i zajmował już 111. pozycję w rankingu ATP, będzie gwiazdą Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie.

Majchrzak, na co dzień zawodnik AZS Łódź, będzie reprezentował Uniwersytet Łódzki, którego jest studentem. W sumie w trzydniowych zawodach wystartuje 16 kobiecych i 16 męskich zespołów, wyłonionych w maju w turniejach półfinałowych w trzech strefach. W Łodzi reprezentowane będą 22 uczelnie

– Wydaje się, że męski zespół Uniwersytetu Łódzkiego będzie jednym z najpoważniejszych faworytów do zwycięstwa, bo poza Majchrzakiem ma w składzie halowego mistrza Polski do lat 23 Piotra Matuszewskiego oraz wicemistrza Polski seniorów Piotra Gryńkowskiego – mówi Aleksandra Leszczyńska z AZS Łódź, który jest organizatorem imprezy.

Najgroźniejszym rywalem gospodarzy będzie drużyna Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, która przed rokiem w Lublinie wywalczyła srebro. W jej składzie jest między innymi mistrz Polski Maciej Rajski. Co ciekawe, los skojarzył oba zespoły już w rozgrywkach grupowych. Oznacza to, że turniej w Łodzi rozpocznie się właśnie od powtórki ubiegłorocznego finału.

W rywalizacji kobiet tytułu bronią studentki z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, które wygrały zmagania w półfinale strefy A. Nie będą miały jednak łatwego zadania. – Z dobrej strony w turnieju półfinałowym strefy B pokazały się drużyny z Warszawy, zwyciężczynie z Akademii Leona Koźmińskiego, ubiegłoroczne wicemistrzynie z Uniwersytetu Warszawskiego oraz reprezentantki Uczelni Łazarskiego. O medale będą chciały powalczyć najlepsze w strefie C zawodniczki Politechniki Krakowskiej – dodaje Leszczyńska.

Zawody, które rozpoczynają się w piątek, będą rozgrywane na dwóch obiektach położonych niedaleko siebie – kortach AZS Łódź przy ul. Lumumby 22/26 oraz kortach Eurotenis Łódź przy ul. Małachowskiego 5/7 w Parku 3 Maja. Zwycięzców poznamy w niedzielne popołudnie.

Organizacja całego cyklu Akademickich Mistrzostw Polski współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym jest Grupa LOTOS S.A. Partnerem mistrzostw w tenisie jest firma Head, a zawody zostały objęte honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie

TURNIEJ KOBIET

GRUPA A
1. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
2. Uniwersytet Szczeciński
3. Politechnika Gdańska
4. Politechnika Śląska w Gliwicach

GRUPA B
1. Uniwersytet Warszawski
2. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
3. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
4. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

GRUPA C
1. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
2. Politechnika Wrocławska
3. Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie
4. Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

GRUPA D
1. Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie
2. Politechnika Krakowska
3. Politechnika Warszawska
4. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

TURNIEJ MĘŻCZYZN

GRUPA A
1. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
2. Uniwersytet Rzeszowski
3. Uniwersytet Śląski w Katowicach
4. Uniwersytet Łódzki

GRUPA B
1. Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie
2. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
3. Politechnika Warszawska
4. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

GRUPA C
1. Uniwersytet Warszawski
2. Politechnika Wrocławska
3. Politechnika Gdańska
4. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

GRUPA D
1. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
2. Politechnika Lubelska
3. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
4. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj