Sponsor strategiczny AZS i zarazem oficjalny sponsor Igi Świątek – Grupa PZU zaprasza na wyjątkowe wydarzenie z udziałem największej gwiazdy nie tylko polskiego tenisa. PZU zawsze gra z najlepszymi, zwłaszcza jeśli stawką jest czynienie dobra oraz bezpieczny i lepszy świat.

Od początku agresji Rosji na Ukrainę Grupa PZU aktywnie działa na rzecz pomocy obywatelom zaatakowanego sąsiada. Całkowity rozmiar pomocy Grupy PZU dla Ukraińców przekroczył 12 mln zł. Teraz oficjalny sponsor Igi Świątek został także głównym sponsorem  zainicjowanego przez nią i jej zespół wydarzenia, które przyniesie realną pomoc. Już w sobotę 23 lipca w TAURON Arenie Kraków odbędzie się mecz pokazowy, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na wsparcie dzieci i nastolatków dotkniętych wojną w Ukrainie.

Wspólnie z naszą ambasadorką Igą Świątek mamy szczególny zaszczyt ogłosić wyjątkowe wydarzenie – mecz charytatywny „Iga i przyjaciele”, z którego dochód zostanie w całości przekazany na wsparcie Ukrainy. Jesteśmy dumnym sponsorem tego wydarzenia, ponieważ wspólnie z Igą, od początku wojny nieustannie solidaryzujemy się z Ukrainą.

Na korcie w meczu deblowym zagrają Iga Świątek z Martynem Pawelskim przeciwko Agnieszce Radwańskiej z Serhijem Stachowskim. Głównym punktem tego wydarzenia będzie set singla między Igą i Agnieszką Radwańską! Spotkanie będzie sędziowała najlepsza ukraińska tenisistka Elina Svitolina, wielokrotna zwyciężczyni turniejów WTA.

Chcemy pokazać, jaką siłę ma sport i współpraca. Zachęcamy Was serdecznie do udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu, ponieważ dochód z biletów zasili programy niosące pomoc dzieciom i nastolatkom dotkniętym wojną. Środki trafią na oficjalny fundusz pomocowy powołany przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego – United 24, fundację Eliny Svitoliny oraz na polski oddział UNICEF.

PZU jest głównym sponsorem meczu charytatywnego Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy! Bilety na to wydarzenie do kupienia na stronie igaswiatek.pl.

Źródło: informacja prasowa PZU