Dominacja Politechniki Gdańskiej w Wieżycy

0
156

Zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Narciarstwie i Snowboardzie 2021, organizowane przez ekipy AZS Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego i Organizację Środowiskową w Wieżycy.

W narciarskiej rywalizacji kobiet na podium zarówno w slalomie, jak i w slalomie gigancie stawały tylko przedstawicielki PG. W obu konkurencjach złoty medal zdobyła Katarzyna Gałka. W zmaganiach mężczyzn na podium znalazł się jedyny przedstawiciel Uniwersytetu Gdańskiego, Maciej Marczewski, który wywalczył srebrne medale w slalomie slalomie gigancie. Mistrzem Pomorza na w obu konkurencjach został Bartosz Gliszczyński z Politechniki Gdańskiej, a brąz zgarnął Stanisław Wawak z Politechniki Gdańskiej. Zawody w Wieżycy były ostatnim sprawdzianem przed Akademickimi Mistrzostwami Polski.

W rywalizacji snowboardzistek najlepsza okazała się Julia Lisewska z Politechniki Gdańskiej, która wyprzedziła na mecie swoje koleżanki z drużyny – Weronikę Wojtalę i Katarzynę Piernicką. Tuż za podium znalazła się pierwsza reprezentantka Uniwersytetu Gdańskiego, Weronika Stadnik. Wśród panów złoto zdobył Szymon Szulc, który pokonał Michała Danielewicza (srebrny medal). Brązowym medalistą został Kosma Wilk z Uniwersytetu Gdańskiego, który walkę o drugą lokatę przegrał minimalnie.

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali puchary i medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Marszałkowski, Politechnikę Gdańską  i Uniwersytet Gdański.

Partnerzy i sponsorzy:  Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Qubasport Szkoła narciarska i snowboardowa, „Koszałkowo” Wieżyca, Jacek Kwiatkowski photographer.