Jeden z czterech turniejów eliminacyjnych Pucharu AZS w koszykówce 3×3 został rozegrany podczas Dni Kultury Studenckiej w Zielonej Górze. 4 czerwca na dwóch boiskach olimpijskich rywalizowało 12 zespołów AZS z Gorzowa Wielkopolskiego, Wrocławia i Zielonej Góry.

Turniej został podzielony na cztery grupy. Dwie najlepsze ekipy trafiały do ćwierćfinałów, by wyłonić najlepszą czwórkę turnieju i rozegrać mecze o miejsca. Po rozegraniu 20 spotkań najlepsza okazała się reprezentacja Buraków Kozaków (AZS Wrocław), pokonując w finale Q8Oils SKM Zastal (AZS Zielona Góra) 16:13. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa WKS-u, która pokonała SBF 22:14.

Do turnieju kobiet zgłosiły się dwa zespoły kobiet. W meczu pomiędzy zainteresowanymi lepsze okazały się Płonące Podeszwy (AZS Wrocław), które pokonały Diabły Tasmańskie (AZS Zielona Góra) 14:8.

Kolejne turnieje eliminacyjne odbędą się w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Najlepsze ekipy w poszczególnych turniejach otrzymują awans do finałów. W zielonogórskim turnieju awans uzyskały: