AZS UEK robi dobro!

0
311

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie już po raz siódmy dołączył do akcji „Szlachetna Paczka”, by pomóc najbardziej potrzebującym w święta. Klub chętnie angażuje się w działania charytatywne, a „Szlachetna Paczka” już na stałe wpisała się w harmonogram działań AZS z krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego.

W tej edycji KU AZS UEK zdołał pomóc trzem rodzinom: Pani Wiktorii, Panu Marianowi oraz Pani Agnieszce z trójką dzieci. – W tym roku wszystko rozpoczęło się 18 listopada, kiedy to otwarta została baza potrzebujących. Wybraliśmy na początku dwie rodziny, którym zaoferujemy pomoc. Poinformowaliśmy wszystkich członków naszego AZS o akcji i od tego czasu nasze biuro zaczęło zapełniać się potrzebnymi produktami, a na konto, na którym prowadziliśmy zbiórkę na większe artykuły gospodarstwa domowego zaczęły wpływać datki – opisuje Karolina Sikora, wiceprezes zarządu KU AZS UEK. – Z roku na rok zaangażowanie naszych sekcji w Szlachetną Paczkę jest coraz większe, a wpłaty dostajemy także od przyjaciół klubu, rodziców czy znajomych, niekoniecznie związanych z naszym AZS – dodaje.

W ostatnim tygodniu trwania akcji AZS UEK dysponował środkami, by pomóc kolejnej potrzebującej rodzinie. Łącznie w biurze AZS UEK przygotowano 74 paczki, a dwie pralki zostały zamówione bezpośrednio do magazynów. W paczkach znalazła się żywność trwała, środki czyszczące i chemiczne, a także drobne brakujące artykuły gospodarstwa domowego takie jak kołdry, koce, odkurzacz oraz odzież i obuwie. Dzieci w paczkach znalazły również artkuły papiernicze niezbędne do szkoły, a każdej osobie został podarowany prezent.

– Akcja zakłada, że najważniejsze jest spełnienie trzech kluczowych potrzeb danej rodziny, jednak my zawsze staramy się, i jak na razie w ciągu siedmiu edycji zawsze się to udawało, spełnić wszystkie potrzeby. Każdy otrzymuje też specjalny upominek. To chyba najtrudniejsza kategoria do spełnienia – łzy same napływają do oczu, kiedy czytamy, że dla kogoś wyjątkowym prezentem będzie piżama czy plecak. Kupujemy zawsze nie tylko te wymienione szczególne upominki, ale także słodycze czy świąteczne produkty takie jak na przykład makowiec oraz mały upominek dla każdej osoby. – opowiada Dominika Krynicka z AZS UEK.

Pomoc potrzebującym jest bardzo ważna, a nie od dzisiaj wiadomo, że w grupie siła i im więcej chętnych do pomocy, tym łatwiej przygotować paczkę. Działacze AZS UEK zachęcają wszystkich do wspierania działań charytatywnych i już dziś zapewniają, że i w przyszłym roku znajdą się w drużynie Szlachetnej Paczki.

Dla KU AZS ten rok był o tyle wyjątkowy, że 16 grudnia w hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbywał się „Weekend Cudów” – szczególne wydarzenie podsumowujące ogólnopolską akcję Stowarzyszenia WIOSNA.

Tekst i fot. AZS UEK Kraków