Są takie wakacje, po których możesz potrzebować wypoczynku. Idealnym tego przykładem jest AZS Student Camp Wilkasy, czyli prawdziwa perełka ukryta w sercu Mazur. Wyrusz na niezapomnianą studencką przygodę, a organizatorzy zadbają o wszystko inne. Wszystko, za wyjątkiem pogody. Zgłoszenia trwają. 

Szukasz ofert last minute i lubisz SPA, to tu najlepszym sposobem na regenerację jest po prostu pójść spać. Po raz kolejny do ośrodka AZS w Wilkasach przyjadą miłośnicy aktywnego wypoczynku i dobrej zabawy. Dla jednych będzie to kolejny udział w AZS Student Camp, a dla innych pierwszy. Pewne jest jedno, że sława tego obozu rozchodzi się z miasta do miasta i z uczelni do uczelni.

Dawno przestał to być tylko obóz zerowy dla studentów z różnych szkół wyższych. Obecnie nad jezioro Niegocin zjeżdżają się zarówno osoby kontynuujące naukę, ale też absolwenci, którzy poznali już klimat obozu. Nie brakuje też azetesiaków, którzy odpoczywają po długim sezonie Akademickich Mistrzostw Polski i ładują baterię. Każdy tu znajdzie miejsce dla siebie.

Tradycyjnie na uczestników czeka siedem dni i sześć nocy pełnych zabawy, rekreacji, wypoczynku, nowych znajomości i starych przyjaźni. Nie zabraknie jednak też nowości – rowerowych wycieczek oraz rywalizacji domów jak w Turnieju Trójmagicznym. Chociaż to nie Harry Potter, to zapowiada się czarująco.

– Planujemy wzbogacić ofertę obozu, o ile to tylko możliwe. Będzie trochę nowych atrakcji, jak wycieczka rowerowa. Planujemy też stworzyć drużyny, które walczyć będą w klasyfikacji generalnej. To będą takie Letnie Igrzyska Studenckie w formie zabawy. Nie zabraknie też dobrze znanych zajęć z tenisa, badmintona, piłki siatkowej czy też porannych rozruchów. Chcemy kilka spraw usprawnić, jak zapisy na aktywności i wprowadzimy więcej zajęć tanecznych oraz na wyższym poziomie windsurfing – opowiada Mateusz Młyńczak z AZS Warszawa, który w tym roku pełnił będzie rolę komendanta obozu.

foto: Marcin Klimczak

Zgłoszenia do AZS Student Camp Wilkasy trwają. Obowiązuje limit 120 miejsc i decyduje kolejność wpłat. Jak do tej pory chęć udziału wyraziło ok. 40 osób. Koszt pobytu wynosi 1199 zł. Istnieje możliwość częściowego udziału w obozie. Opłatę należy wnieść do 18 sierpnia. W cenę wliczone jest zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia ubezpieczenie NNW oraz pamiątkowy gadżet.

– To obóz dla wszystkich i nie zamykamy się tylko na osoby, które są w AZS. Zresztą to właśnie podczas tego obozu niektórzy studenci dowiedzieli się dopiero czym jest Akademicki Związek Sportowy. Ważne tylko, żeby był pełnoletnim, żeby móc wziąć udział. Spragnionych fajnej atmosfery i chęci poznania nowych osób nie trzeba nawet zachęcać. Ja osobiście nie znam nikogo, kto był na obozie w Wilkasach i wrócił niezadowolony – didaje Mateusz i to chyba najlepsza rekomendacja.

AZS Student Camp Wilkasy odbędzie się w dniach od 2 do 8 września 2024. Organizatorem jest AZS Warszawa.

Strona: https://azs.waw.pl/studentcamp