AZS Łódź ma nowe korty tenisowe!

0
2222

W minionym tygodniu pierwsi tenisiści trenowali na zmodernizowanych kortach w hali AZS Łódź przy ul. Lumumby. Przed dwoma tygodniami zakończono prace związane z wymianą nawierzchni.

W ramach modernizacji zutylizowano starą nawierzchnię, położono nową – akrylową oraz zamontowano nowy niezbędny sprzęt tenisowy. Nowa, siedmiowarstwowa nawierzchnia syntetyczna przypomina tę, na której rozgrywany jest między innymi wielkoszlemowy turniej US Open. Inwestycja kosztowała ponad 233 tys. zł i została sfinansowana przez Miasto Łódź.

– Bardzo dziękuję władzom Miasta Łodzi, z którymi świetnie i szybko współpracowało się przy okazji tej inwestycji – powiedział przy okazji oddawania inwestycji wiceprezes AZS Łódź i główny trener Polskiego Związku Tenisowego, Tomasz Iwański. – Nowa nawierzchnia spełnia wszystkie normy, jest szybka i do tego pięknie wygląda – dodał.

Dzięki przeprowadzonej modernizacji jest duża szansa, że w najbliższej przyszłości na obiekcie AZS Łódź będą odbywać się konsultacje i zgrupowania kadry narodowej. Na co dzień z hali tenisowej korzystają m.in. zawodnicy sekcji klubu, studenci oraz dzieci i młodzież ze szkółek tenisowych.